fbpx

Випускники вузів, які вчились за держзамовленням, не зобов'язані відпрацьовувати три роки державі

Суспільство 20:16, 09.07, 2015

Міністерство освіти і науки, зважаючи на численні звернення, висловило свою позицію щодо питань працевлаштування випускників ВНЗ.

У Міністерстві освіти і науки наголошують, що обов’язковість відпрацювання або відшкодування вартості навчання випускником порушує конституційне право громадянина на працю, що вільно ним обирається або на яку він вільно погоджується, та право на безоплатність вищої освіти в державних і комунальних навчальних закладах, інформує Освіта.UA.

Таким чином, базуючись на основних положеннях Конституції України та галузевого Закону України "Про вищу освіту", Міністерство освіти і науки наголошує, що будь-які матеріальні претензії до випускника вищого навчального закладу, підготовка якого здійснювалась за державним замовленням, є неправомірними, оскільки не існує законних підстав, які б зобов’язали його відшкодувати до державного бюджету вартість навчання.

Крім того, зазначають у Міносвіти, відсутній і механізм, який би зобов'язав випускника вищого навчального закладу, підготовка якого здійснювалась за держзамовленням, відшкодувати до державного бюджету вартість навчання та компенсувати замовникові всі понесені витрати за угодою.

"Водночас закон чи законодавчий акт не має зворотної дії і, за умови підписання студентом угоди з керівництвом вищого навчального закладу і роботодавцем (організацією, підприємством, установою), студент повинен відпрацювати за направленням, в іншому випадку він нестиме відповідальність відповідно до умов угоди", – зазначають у МОН.

"Щодо питання проведення моніторингу (відстеження) працевлаштування випускників вищих навчальних закладів протягом трьох років після закінчення навчання, то ця функція не була визначена жодним законодавчим актом. Тобто моніторинг відпрацювання випускників протягом трьох років після закінчення навчання не належить до компетенції вищого навчального закладу. Однак структурні підрозділи щодо сприяння працевлаштуванню можуть здійснювати цей моніторинг з метою вивчення попиту на ринку праці на своїх випускників", – повідомили в освітньому відомстві.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: