fbpx

Вистава Франківського драмтеатру стала фіналістом Фестивалю-Премії ГРА. ВІДЕО

Суспільство 14:27, 30.08, 2018

НеоОпера-жах "HAMLET" Франківського драмтеатру увійшла до списку фіналістів Фестивалю-премії ГРА у номінації "Найкраща експериментальна вистава".

"Ми у фіналі!!! Але за цим успіхом – безсонні ночі у тоді ще вогкому й холодному підземеллі, оголені нерви і зірвані голоси, самовіддана праця тих, хто зробив цей унікальний проект реальністю",  зазначають у драмтеатрі.

28 серпня у Києві відбулася церемонія оголошення шорт-листа Фестивалю-Премії "ГРА", який підбиває підсумки театрального сезону 2017 року. Премія позиціонується як український театральний "Оскар". Це вже другий етап премії – після перегляду Експертною Радою вистав з лонг-листа (до нього увійшли 27 претендентів) і сформувався шорт-лист з 12 вистав українських театрів. До речі, ще на першому етапі до "ГРИ" долучилися майже 80 українських театрів, які повірили в цю ідею, пише ZN.ua

"ГРА/GRA" не має аналогів серед вітчизняних культурно-мистецьких заходів. Головна мета Премії – об'єднати всі театри країни і презентувати їх найкращі здобутки Україні та міжнародній спільноті, також популяризувати національне театральне мистецтво в усіх його жанрах, стилях і формах. Кожний театр мав право висунути на здобуття премії лише одну зі своїх прем'єр, які вийшли протягом року, за власним вибором згідно з принципом: "один заявник – одна заявка". Ця премія має стати символом і знаком якості і об'єднати театральну спільноту України.

"Коли почало відроджуватися українське кіно, то з'явилися раніше не знані зірки-актори. І виявилось, що ці актори з регіональних театрів всієї України. Це дуже талановиті митці, яких раніше глядачі не знали. Якщо поїдете в будь-який обласний центр, то побачите повні зали. Тому зараз ми також переживаємо і справжнє театральне відродження. І завдання нової премії – познайомити українського глядача з сучасним українським театром. Україна єдина не тільки тоді, коли ми малюємо прапорці на екранах. А коли глядач у Львові знає, що відбувається в Херсоні, Харкові, Миколаєві чи в Сумах. Я думаю, що зараз ми на тому шляху, коли український театр буде відомим явищем в європейському мистецтві", – заявив на церемонії оголошення шорт-листа голова Комітету з питань культури і духовності Микола Княжицький.

А ось голова Національної спілки театральних діячів Богдан Струтинський заявив, що наступного року у "ГРІ" можливі зміни, очікується введення нових номінацій.

"Будуть номінації індивідуальні – найкращий актор, режисер, балетмейстер. Тому що без них виходить дещо "сухіше". Скажу, що цьогоріч у нас було дещо недостатнє фінансування, тому ми і обмежилися тільки номінаціями найкращих вистав",  розповів він.

На Фестивалі-Премії GRA є шість номінацій: "Найкраща вистава для дітей", "Найкраща експериментально-пошукова вистава", "Найкраща музична вистава у жанрі опери/оперети/мюзиклу", "Найкраща вистава камерної сцени", "Найкраща драматична вистава".  

У номінації "Найкраща експериментально-пошукова вистава" НеоОпера-жах "HAMLET" Франківського драмтеатру буде змагатися за перемогу з виставою "Під небом синім" Київського національного академічного театру оперети.

Підписуйтеся на КУРС у Telegram та Twitter – лише найцікавіші і найважливіші новини Івано-Франківська і області! 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: