fbpx

Виставкою картин бійців у Івано-Франківську розпочалася "Творча Криївка". ВІДЕО

Суспільство 19:01, 23.06, 2015

В галереї "Арт на Мур" у виставковому центрі "Бастіон" у Франківську відкрилася виставка картин, створених бійцями під час програми реабілітації "Творча Криївка" на Верховинщині.

Виставка картин учасників “Творчої Криївки” – творчої реабілітації бійців, які були поранені в зоні війни чи зазнали психологічних травм, захищаючи Україну на Сході, – розпочала тижневий проект у Франківському “Бастіоні”.

Проект має назву “Мандрівки “Творчої Криївки”. 130-ий кілометр” і поєднує виставку картин, створених бійцями під час реабілітації, зустрічі з родинами учасників російсько-української війни на Сході, семінари та практичні заняття для волонтерів. Триватиме впродовж тижня – до 30 червня включно.

Ініціатор програми художниця Віталіна Маслова повідомила, що аналогічні виставки та зустрічі проведуть у Чернівцях, Тернополі та інших містах України. Щоразу виставки будуть поповнюватися новими роботами нових учасників реабілітації. А частина робіт залишатиметься у містах, де проходять виставки,  експозиція виставлена на так званий “тихий аукціон”. Кожен відвідувач може зголоситися і придбати роботу, зробивши в такий спосіб пожертву на подальшу реабілітацію українських військових.

На виставці у галереї “Арт на Мур” у франківському “Бастіоні” представлені роботи учасників 7-13 заїздів реабілітації, які проходили в Карпатах  у Верховинському районі на Івано-Франківщині.

На цей час реабілітацію з “Творчою Криївкою” пройшли 118 бійців, зокрема учасники Іловайського котла, оборонці Донецького аеропорту, учасники виходу з-під Дебальцевого. Загалом програмами соціальної адаптації військових та відпочинку для родин учасників війни охопили понад 300 людей. Проект є благодійним. Всі люди, які долучаються до його організації, також стають волонтерами, розповідає волонтерка Віталіна Маслова.

“Дуже дякую Верховинському району, нашим людям, які приймають хлопців на проживання, вони не шукають грошей, вони просто молодці. Як садиби, так і приватні ресторани, і туристичні клуби, і музеї. Єдине, на що витрачає кошти “Творча Криївка”,  це на бензин для перевезення хлопців і на матеріали для творчих занять”,  говорить Ольга Соломійчук, власниця “зеленої садиби”, що приймала реабілітаційні заїзди, директор Верховинського центру для сім’ї, дітей та молоді.

Читайте також: “Творча Криївка” вперше вивезла бійців на рафтинг по Черемошу. Відео

“Ці хлопці  це мої діти. Я неодноразово була з ними. Кожна година під час 10-денного заїзду розписана. Є час на психологічні бесіди, є час на творчу роботу. Якщо подивтися на ці роботи, а ніхто з хлопців раніше не малював, хіба що на уроках у школі, то бачимо, як на них з темряви пробивається світло. Для мене це означає, що вони своїми малюнками показують, що все у нас буде добре, що Україна буде в мирі”,  не стримує емоцій Ольга Соломійчук.

Нещодавно, писав КУРС, “Творча Криївка” відзначила рік програми творчої реабілітації учасників війни.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: