fbpx

"Мами Прикарпаття" звернулися до прокуратури, щоб перевірити витрати департаменту освіти Івано-Франківська

Суспільство 09:47, 26.04, 2017

Активісти громадської організації "Мами Прикарпаття" просять правоохоронні органи перевірити діяльність Департаменту освіти і науки Івано-Франківського міськвиконкому з фінансування потреб освітніх закладів обласного центру.

Відповідне звернення голова організації Мар’яна Вершиніна направила днями до Івано-Франківської місцевої прокуратури.

Як стверджують автори звернення, у результаті неодноразових письмових та усних звернень активістів ГО "Мами Прикарпаття" до Івано-Франківського міського голови та директора Департаменту освіти і науки для Департаменту освіти і науки передбачено виділення коштів у сумі 9,4553 мільйона гривень. Гроші виділені для збільшення фінансування закладів освіти за КЕКВ 2210 "Предмети, матеріали, обладнання та інвентар" у кошторисних призначеннях на 2017 рік, затверджених рішенням сесії Івано-Франківської міської ради від 22.12.2016 рік № 359-9 "Про міський бюджет на 2017 рік". 

"На зустрічі активістів ГО "Мами Прикарпаття" з міським головою у лютому 2017 року представник Департаменту освіти і науки Наталія Микула запевнила присутніх, що виділених коштів вистачить для забезпечення миючими і дезінфікуючими засобами (мило, туалетний папір, засоби для миття посуду, поверхонь, підлоги, вікон, туалетів тощо) усіх дитячих садків міста до травня цього року включно, тобто в батьків не буде необхідності і надалі закуповувати ці засоби за власний кошт", – стверджує голова ГО "Мами Прикарпаття" Мар’яна Вершиніна.

Натомість, зі слів ініціаторів звернення, станом на 7 квітня цього року потреби дитячих садків Івано-Франківська для придбання миючих і дезинфікуючих засобів (тобто за КЕКВ 2210) профінансовано так і не було.

Зрештою, відсутня відповідна інформація також на сайтах.

Зокрема, станом на 9 березня 2017 року жодної копійки з виділених з бюджету коштів так і не надійшло на адресу дошкільного навчального закладу № 28, що підтверджується відповідним листом департаменту освіти і науки за № 08/01-20/1015 від 09.03.2017 року. Відповідний документ активісти ГО "Мами Прикарпаття" навели в якості доказу викладених у зверненні тверджень.

Враховуючи викладене, автори звернення вимагають від місцевої прокуратури міста Івано-Франківська:

здійснити перевірку виконання департаментом освіти і науки Івано-Франківського МВК своїх прямих обов’язків у забезпеченні належного рівня надання освітньої послуги;

відповідність займаній посаді керівника департаменту та притягнути до відповідальності посадових осіб, відповідальних за своєчасне забезпечення ДНЗ та школи миючими, дезінфікуючими засобами, іншими господарськими предметами та інвентарем, канцелярією, іграшками тощо.

Слід зауважити, що, за даними представника колегії Міністерства освіти та науки України Сергія Горбачова, у 2016 році органи освіти і науки Івано-Франківської області не використали 75 мільйонів гривень коштів державних субвенцій на потреби закладів освіти. Компенсрвувати таку "економію" бюджетних коштів змушені були батьки дітей зі своїх коштів.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: