fbpx
  • Головна
  • Новини
  • Культура
  • Як Потоцький на столах у Станіславові танцював. Франківський художник Петро Буяк творить альтернативну історію

Як Потоцький на столах у Станіславові танцював. Франківський художник Петро Буяк творить альтернативну історію

Культура 09:50, 29.03, 2015

Творчий провокатор Петро Буяк з Івано-Франківська продовжує працювати над серією поштових листівок з альтернативною історію міста. Головний персонаж його робіт – граф Потоцький.

"Пан Ревера Потоцький у вільний від державних справ час полюбляв випити пива. І наказав він збудувати у місті пивоварню із найкращими сортами божественного напою. Оскільки по своєму характеру Анджей любив покуражіть, то не відмовляв собі у задоволенні в танцях на столах. Директор пивоварні не фист мав владу підвищувати голос на Реверу, тому молив Бога, коли той вилазив в черговий раз на стіл, аби Анджей поводився чемно", – підписав чергову роботу франківський художник і провокатор Петро Буяк, пишуть Вікна.

"Знайомтесь. Станіслав Ревера Потоцький. 1589-го року народження. Син Анджея Потоцького. Мудрий не дурний. Від дитинства хитрун та бешкетник,  коментує іншу свою роботу, яке увійде до серії поштових листівок, Петро Буяк.  Найулюбленіша гра  більярд. Найулюбленіша їжа  риба і гриби. Трохи слабий на зір по причині частих участей у боях, де від вибухів гармат обпалив повіки. Любитель пива і до пива. Одружений на Анні Могилянці. Дружину любить, але уникає її показу у суспільному житті після того, як та набрала ваги і заборонила йому пити. Палить люльку. Мало спить  пише багато законів. Від 1662 року Ревера  засновник міста, яке мало назву Станиславів. В місті жило небагато людей. Всього лиш 30 родин і кілька переселенців з Галича. До Галичан Станіслав ставився з пересторогою за їхню наглість і надмірну пихатість. Власне тому у наступних роках присвятив своє життя створенню справедливої судової та реабілітаційної системи для виховання останніх і не тільки. Був справедливим і полюбляв новаторство у державоправлінні"…  творить нові міфи старого міста митець.

Вже скоро очікуйте набір листівок про неймовірні пригоди Пана Потоцького у Станіславові. Проект має побачити світ до Дня міста Івано-Франківськ, обіцяє Петро Буяк.

Минулого року Петро Буяк вигадав мільовані легенди про Станіславів з єжами та графом Потоцьким. Альтернативна історія сподобалася франківцям.

Не менше, ніж гігантське полотно "з любов'ю" для місцевого ГОСТ-бару.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: