fbpx

Як прикарпатські нардепи помогли Луценку обійтися без юридичної освіти, щоб стати генпрокурором

Політика 21:13, 12.05, 2016

Юрій Луценко став Генеральним прокурором України. Уся процедура зайняла один день: спершу спеціально під його кандидатуру змінили законодавство, а надвечір Луценко вже склав присягу.

Сьогодні вранці Верховна Рада таки ухвалила закон, що дозволив Юрію Луценку, який не має юридичної освіти і досвіду прокурорської роботи, претендувати на посаду генпрокурора.

Законопроект №4645 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо діяльності Генеральної прокуратури України" за основу і в цілому підтримали 258 депутатів. Законопроект підтримали 130 депутатів фракції БПП (5 – проти, 2 – утрималися), 76 депутатів з "Народного фронту" (жодного проти і не утрималися), а також 14 депутатів з групи "Воля народу" та 20  з групи "Відродження" (жодного голосу "проти" і жодного утрималося). Не підтримав законопроект жоден депутат від фракцій "Самопоміч" (24 проголосували проти) і "Батьківщина" (13 – проти). На підтримку законопроекту проголосувало також 3 депутати фракції "Опозиційний блок" і один – від фракції Радикальної партії. З позафракційних парламентарів "за" і "проти" проголосувало порівну  по 14 осіб.

З прикарпатських нардепів лише позафракційний Юрій Дерев'янко проголосував "проти". Решта нардепів  Юрій Бабій, Анатолій Дирів, Михайло Довбенко, Анатолій Матвієнко, Юрій Соловей, Юрій Тимошенко, Олександр Шевченко і Володимир Шкварилюк  проголосували "за". 

Вже о 13:50 стало відомо, що Голова Верховної Ради Андрій Парубій підписав закон і передав його Президенту, який також одразу поставив під законом свій автограф.

Вже за годину закон про зміни до закону про прокуратуру, які надають право Юрія Луценку бути призначеним Генеральним прокурором, був оприлюднений у спеціальному випуску "Голосу України".

У Верховній Раді зареєстровали постанову про надання згоди ВР на призначення президентом Юрія Луценка на посаду Генерального прокурора. Верховна Рада 264 голосами дала згоду на призначення лідера фракції БПП Юрія Луценка Генеральним прокурором. 

Одразу після того Президент Петро Порошенко підписав цю постанову в залі парламенту. При цьому частина депутатів вигукувала "ганьба". 

Після цього Луценко зачитав присягу як член Вищої ради юстиції і відповідно вступив на посаду. Водночас він попросив згідно з Конституцією достроково припинити його повноваження як народного депутата, і Рада 275-а голосами проголосувала за це. 

Таке призначення прзидентського ставленика на посаду генпрокурора викликало шквал критики з боку відомих політиків, активістів, оглядачів, політологів.

"Я не вірю в незалежність генерального прокурора, заради якого ламали через коліно парламент, витерли ноги об Конституцію і міжнародні зобов'язання України, а основні голоси за це дали два олігархічні клани. Ціна цих вчинків неминуче наздожене головного ідеолога процесу  Петра Порошенка",  написав нардеп від БПП Сергій Лещенко, який голосував проти "закону Луценка". 

"Співпрацюючи з людьми Януковича, зберігаючи схеми Януковича, вони з кожним днем стають схожими на Януковича. Так, як сьогодні протягнули закон "Про нужних людєй в прокуратурє", мені нагадало часи пахана до Євромайдану, який методично, вперто, не звертаючи увагу на людей, жер, жер і жер. Сумно, що, як наказує воровська традиція, зараз замащують, пов'язують круговою порукою все більше людей, з якими ми були на Майдані. Сьогодні замастили Андрія Парубія. Місяць тому я особисто переконував фракцію підтримати його обрання спікером Парламенту. А сьогодні він вів засідання в інтересах клептократії. Наш альтернативний законопроект, який наполягав на обранні Генерального прокурора через відкритий конкурс, викинули ще на підступах до зали голосувань",  написав Єгор Соболєв. 

"За зміни до закону про генерального прокурора під Луценка проголосували Блок Петра Порошенка, Народний фронт та більше 35 колишніх регіоналів (дві депутатські групи колишніх регіоналів та представники Опозиційного блоку). Це чергова демонстрація узурпації влади Президентом України, який хоче собою не тільки замінити прем’єр-міністра, але й генпрокурора, і голову Нацбанка, і коаліцію у Верховній Раді, і ЦВК, яку до цього часу ніяк не можуть розпустити. "Воля" ще у січні наполягала на проведенні прозорого кадрового конкурсу на посаду генерального прокурора. Проте цього не сталось. Луценко  хороший політик, але таке його призначення генпрокурором є неприпустимим",  зазначив нардеп від партії "Воля" позафракційний Юрій Дерев'янко. 

"Чи могли ми уявити собі два роки тому, що в країні, де люди вийшли на Майдан, в тім числі проти корупції, генерального прокурора будуть обирати, ламаючи через коліно колишніх соратників, роздаючи преференції союзникам олігархів і переступаючи через вимоги і очікування суспільства?.. це не пафос. Це реальність, в яку ми прийшли. І яка позбавляє всяких підстав для оптимізму, довіри і сподівань. Цю систему треба радикально і боляче руйнувати, по-доброму і вмовляннями вже не вдасться",  написав нардеп Мустафа Найєм.

У соцмережах українці відреагували на призначення Луценка з гумором  численними фотожабами: 

Луценко генпрокурор

Луценко генпрокурор

Луценко генпрокурор

Луценко генпрокурор

Луценко генпрокурор

 

 

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: