Охорона довкілля – актуальна тема для Прикарпаття. Вирубування лісів, вибір гравію з русел річок, забруднення повітря викидами та ґрунту нафтою, брак питної води – це "гарячі" проблеми регіону. Їх врахували у своїх програмах депутати ВРУ від Івано-Франківщини.
Загалом Івано-Франківську область у Верховній Раді представляють 7 народних депутатів, обраних у мажоритарних округах. Обіцянки за природоохоронною тематикою Слово і Діло зафіксувало в 5 з них.
Найбільше таких роздав Юрій Тимошенко, обраний у 88-му одномандатному окрузі з центром у Коломиї. Серед трьох його обіцянок по одній виконаній, проваленій і "в процесі". Виконати він зміг зобов’язання розробити законопроект щодо захисту водних ресурсів. Статус "не виконано" отримала обіцянка ініціювати створення відділів екологічної міліції. А от зобов’язання вибити кошти на проект облагородження паркової зони вздовж річки Прут і Шевченківського озера в Коломиї ще має шанс бути виконаним.
У решти нардепів, що представляють мажоритарні округи, по одній обіцянці на тему охорони природи.
Михайло Довбенко (ОВО №84 з центром у Тисмениці) пообіцяв вирішити екологічні проблеми, пов’язані з роботою Бурштинської ДРЕС. Ця обіцянка наразі в процесі виконання. Такий самий статус має зобов’язання обранця округу №85 (центр – місто Калуш) Віктора Шевченка щодо ухвалення програм із відновлення лісів, захисту малих річок і природних ландшафтів.
А от інші два депутати свої обіцянки провалили. Анатолій Дирів, який представляє ОВО №86 із центром у Долині, не зміг залучити інвесторів для проведення на території краю нафтогазових пошуково-розвідувальних робіт, а Юрій Дерев’янко, обраний у 87-му окрузі з центром у Надвірній, так і не створив умови для розвитку екологічно чистого господарювання.