fbpx

Як в Калуському районі допомагатимуть родинам учасників АТО та переселенцям?

Суспільство 16:23, 09.08, 2014

В Україні оголошена третя хвиля часткової мобілізації, адже державі потрібні додаткові військові сили, щоб забезпечити територіальну цілісність нашої країни. В той же час українським солдатам, які борються з терористами на Донеччині та Луганщині, важливо знати, що вдома з їхніми сім’ями все гаразд, що держава дбає про їхніх дружин і дітей, поки вони захищають країну. Адже сім’ї фактично залишилися без годувальників.

На жаль, поки що на загальнодержавному рівні не передбачено якихось спеціальних пільг для родин воїнів, пишуть Вікна з посиланням на Вісті Калущини. Наразі соціальним захистом сімей військовослужбовців – учасників антитерористичної операції займається, переважно, місцева влада. Про це та інше — у розмові з начальником центру соціальних служб для дітей, сім’ї та молоді Романом Ригою.

 В липні Президент України Петро Порошенко підписав Закон України “Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей”, яким, зокрема, внесено зміни до Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”, — зазначає Роман Рига. — Тож тепер всі військовослужбовці (резервісти, військовозобов’язані) та працівники Збройних Сил України, Національної гвардії України, Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки України, Державної прикордонної служби України, працівники Міністерства внутрішніх справ України, Управління державної охорони України, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України, інших військових формувань, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах антитерористичної операції, а також працівники підприємств, установ, організацій, які залучалися та брали безпосередню участь в антитерористичній операції в районах її проведення, отримають статус учасника бойових дій. І — відповідні пільги, яких наразі — понад 20. Зокрема, це 75-відсоткова знижка вартості комунальних послуг, безплатний проїзд усіма видами міського пасажирського транспорту, першочергове забезпечення житловою площею, першочергове відведення земельних ділянок під будівництво, щорічна разова грошова допомога до 5 травня та ін. Але це буде згодом. Наразі ж ми повинні подбати про сім’ї учасників АТО. Без батьків залишилися діти, а їх же потрібно одягати, годувати. На жаль, Калуський район обмежений у фінансових можливостях, адже наш бюджет майже на 97% дотаційний. Але будемо робити все, що зможемо. Так, з 1 вересня діти військовослужбовців (не залежно від віку) забезпечуватимуться в навчальних закладах гарячим харчування, плануємо скасувати для діток оплату в мистецьких позашкільних закладах. У майбутньому — подбати про оздоровлення дітей. Голова РДА Микола Жовнір апелюватиме до перевізників, аби ті надали членам сімей військовослужбовців-учасників АТО пільговий проїзд у пасажирському транспорті. Також голова РДА звертатиметься до міського голови, щоб діти військовослужбовців із сіл району отримали право відвідувати дитсадочки міста, якщо в їхньому населеному пункті немає дошкільного закладу (в селах таких дітей у садочки прийматимуть позачергово). Потрібно розробити районну цільову програму, аби забезпечити механізм фінансування цих цілей, а ще — після того, як учасники АТО нарешті отримають довідки про доходи, допомогти родинам в оформленні субсидій.

Отож, насамперед, потрібно створити банк даних членів сімей військовослужбовців з Калуського району, які беруть участь в АТО, видати їм посвідчення. Наразі територіальну цілість України на Донбасі захищають 54 військовослужбовці (мобілізовані, солдати строкової служби, добровольці) із сіл Калуського району. Двоє з них одержали поранення, на щастя, не надто важкі. Фахівці нашого центру відвідали майже всі родини цих військовослужбовців. І знаєте, чого найбільше прагнуть їхні дружини? Ротації. Адже декого призвали до лав Збройних сил України ще на початку квітня, кожен день вони наражаються на смертельну небезпеку, за батьками скучили діти.

Також Роман Рига розповів, що в Калуський район офіційно (це коли підписано тристоронній договір — з родинами, власниками будинків та сільськими радами) переселилося 10 сімей із зони АТО. Більшість — це матері з дітьми, є тільки один багатодітний батько, який із сім’єю приїхав до родинного обійстя.

"Проблем із одягом та харчуванням у переселенців немає, — констатував Роман Рига, — адже майже всі приїхали до родичів чи близьких людей. Є інші питання — як забезпечити виплату допомог, наприклад, при народженні дитини. Адже коли місто окуповане терористами, отримати відповідні документи про переведення допомоги неможливо".

Також службовець нагадав, що в Калуському районі діє штаб з надання допомоги вимушеним переселенцям з Автономної Республіки Крим та із зони АТО, курує його заступник голови РДА з гуманітарних питань Сергій Дудинець.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: