fbpx

Як змінилася оцінка діяльності Порошенка серед українців за рік

Політика 18:30, 25.05, 2015

За рік чинний президент утратив рейтинг, але випереджає Раду і уряд. Українці більше незадоволені роботою парламенту, ніж президента Петра Порошенка. Про це свідчать результати дослідження, проведеного компанією TNS On-line TRACK.

Зокрема, 31% опитаних українців вважають дії влади щодо стабілізації ситуації в країні абсолютно незадовільними, ще 28% респондентів переконані, що влада, переважно, не виконує своїх обов'язків, а 37% респондентів вважають, що влада щось робить, але не в повному обсязі, і лише 1% опитаних впевнені, що влада повністю виконує покладені на неї функції, пише ТСН.

Крім того, результати дослідження свідчать про те, що з листопада 2014 до квітня 2015 року індекс оцінки діяльності уряду впав удвічі. Так, у квітні лише 8% українців оцінили дії Кабміну задовільно, а 68% – незадовільно. Експерти пояснюють такі результати низкою прийнятих непопулярних законів, пов'язаних із тарифною політикою держави. 

Голова правління Міжнародного центру перспективних досліджень Василь Філіпчук під час круглого столу, присвяченого першому року президентства Порошенка, наголосив, що рейтинг президента впав через низку помилок, які не дозволили уникнути масштабної війни на Донбасі і отримати безвізовий режим України з Євросоюзом, повідомляє "Апостроф".

"Почав Петро Порошенко свою каденцію з обіцянки мирно врегулювати конфлікт на Донбасі. Громадськості був представлений так званий мирний план Порошенка. На жаль, протистояння триває, незважаючи на домовленості, які ми знаємо як "Мінськ-1" і "Мінськ-2". У цих документах навіть не згадується Крим, хоча з анексії півострова фактично почалася агресія Росії. Зараз ми бачимо, що Москва грає роль ментора, перебуваючи мовби над сутичкою разом з Берліном, Парижем, Брюсселем і Вашингтоном. Наявного у президента дипломатичного хисту і політичного досвіду не вистачило, щоб забезпечити деескалацію конфлікту і уникнути масштабної війни. Системної роботи не було, навпаки, Порошенко кидався з однієї крайності в іншу. Взагалі хаотичність залишається невід’ємною рисою зовнішньополітичної діяльності президента. Яскравий приклад – ідея з введенням миротворців на Донбас, яка спочатку просто відкидалася Адміністрацією Президента, але потім стала ключовою в заявах. Тим часом варіант заморожування цього конфлікту стає все більш явним", – пояснив він.

Також, на думку експерта, "у справі європейської інтеграції гасла превалюють над діями".

"Отримати безвізовий режим вже цього року було реальною можливістю, яку підтверджували наші європейські партнери. Але час минав, а ми своїми справами тільки давали козирі тим силам, які проти надання нам безвізового режиму. Після Ризького саміту Україна залишається тільки з політичними обіцянками щодо цього", – вважає Філіпчук.

До зовнішньополітичних досягнень Порошенка він відніс "налагодження діалогу з канцлером Німеччини Ангелою Меркель".

«Контакти з Берліном завжди були головним болем Києва, і ось нарешті трапився прорив. Втім, є побоювання, що через неузгодженості у реформуванні наш європейський адвокат Німеччина втратить до нас інтерес. США залишаються, напевно, головним союзником України. Але не можна забувати, як Київ потрапив в халепу із заявами щодо надання статусу стратегічного партнера поза НАТО. За межами нашої дипломатичної уваги залишається Китай. Це все наслідки характерного стилю президента, коли він знає все і йому ніхто не може суперечити", – резюмував експерт.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: