fbpx

Які професії варто опановувати в 2015 році

Суспільство 21:45, 27.01, 2015

Дослідні організації регулярно публікують звіти про нові тенденції на ринку праці, в яких називаються професії, які користуватимуться підвищеним попитом на ринку через десять років. Отже, зайнятися їх освоєнням можна вже зараз.

Одна з таких професій  геронтолог. За прогнозами ООН, якщо сьогодні середня тривалість життя людей становить 68,7 року, то до середини століття цей показник зросте, як мінімум, до 77 років, пишуть Коментарі. Звичайно, здоров’я літніх людей поліпшуватиметься. У розвинених країнах (Японія, Швейцарія, Люксембург), де середня тривалість життя вже становить 82 роки, активно працюють над програмами, які перешкоджають розвитку найпоширеніших вікових захворювань у своїх громадян. Однак справлятися з неміччю та хворобами буде під силу далеко не всім. Це означає, що попит на послуги кваліфікованих лікарів-геронтологів зростатиме. Так само, як і на послуги доглядальниць. На думку професора Кааре Крістенсена з Центру дослідження старіння університету Південної Данії, сьогодні обходитись без сторонньої допомоги здатні не більше третини пенсіонерів старше 75 років. Враховуючи те, що в майбутньому частка людей похилого віку, котрі розміняли не тільки восьмий, а й дев’ятий десяток, неухильно зростатиме, буде потрібно більше фахівців, які щоденно доглядатимуть за ними.

Ще одна перспективна професія  IT-фахівець з обробки великих обсягів даних. За останні роки потоки інформації у сфері ретейлу, банківської справи, систем комунікацій збільшилися багаторазово. Метеорологічні дані, одержувані шляхом дистанційного зондування Землі, дані про місцезнаходження абонентів мереж мобільного зв’язку, пристроїв аудіо- та відеореєстрації, потоки повідомлень із соціальних мереж, дані про купівельну активність, історії платежів  ось далеко не повний перелік джерел інформації, яка потребує обробки та аналізу. Попит на послуги IT-фахівців такого профілю росте як на дріжджах. Financial Times декілька місяців тому визнала цю професію найперспективнішою в індустрії інформаційних технологій. За даними британської Tеch Partnership employers´ network and SAS, три чверті вакансій закриваються "насилу" або з "дуже великими труднощами". Про це красномовно свідчить зростання рівня зарплат в цій ніші за минулий рік: він досяг 55 тис. фунтів на рік, що на 31% вище, ніж в середньому по галузі. І збільшуватиметься далі. Хвилю інтересу роботодавців до фахівців з обробки великих обсягів даних вже зловили деякі передові університети на кшталт Гарварду. З 2013 року big data почав вивчатися тут як академічний предмет у вузівських програмах про науку даних, обчислювальних наук та інженерії.

Нарешті, великі перспективи відкриваються перед фахівцями з видобутку так званої нетрадиційної нафти. Відомо, що більшість нафтових родовищ по всьому світу вже пройшли пік виробництва. І в цілому темпи виснаження родовищ сьогодні вдвічі швидші, ніж прогнозувалося на початку "нульових". Все це, звичайно, не означає, що людство зіткнеться в найближчі десятиліття з дефіцитом "чорного золота". Але добувати його стане набагато важче. Увага нафтовиків зміститься у бік бітумінозних пісків, освоєння арктичного шельфу та інших екстремальних джерел видобутку палива. Американська сланцева нафта вже займає близько 6% усього видобутку цієї копалини в світі. Хоча добувається вона лише кілька років і тільки на території Північної Америки. Незважаючи на всі витрати (екологія, дорожнеча видобутку, поточне падіння котирувань) від розвитку сланцевих проектів не поспішають відмовлятися ні США, ні низка країн-новачків у цій справі (Китай, Канада, Великобританія). Таким чином, можна сміливо прогнозувати, що в світі підвищуватиметься попит на фахівців із видобутку важкодоступної нафти – важкої, надважкої, сланцевої тощо. А також на технологів, що винаходять нові, більш дешеві та безпечні для екології способи вилучення нетрадиційних видів цього пального.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: