fbpx

Якість освіти в областях контролюватимуть нові органи

Суспільство 10:33, 09.11, 2018

Територіальні органи Державної служби якості освіти у 6 регіонах запрацюють у кінці січня, а в решті – протягом 2019 року.

Державна служба якості освіти (ДСЯО), що централізовано відповідає за дотримання якості освіти та освітніх стандартів, матиме власне представництво в кожній області України та м. Києві. Відповідне рішення про утворення територіальних органів ДСЯО прийнято Урядом 7 листопада 2018 року.

Основне завдання Держслужби якості – не покарання винних, а допомога закладу, керівництву, вчителям у підвищенні якості їхньої діяльності та якості результатів навчання учнів. ДСЯО та її територіальні органи насамперед надаватимуть рекомендації щодо організації внутрішньої системи забезпечення якості освіти, проводитимуть інституційний аудит, затверджуватимуть за результатами експертизи освітні програми шкіл та братимуть активну участь у сертифікації педагогічних працівників.

Перші територіальні органи планується утворити в 6 регіонах: Вінницькій, Дніпропетровській, Львівській, Одеській, Харківській областях та м. Києві. Уже до кінця січня 2019 року Держслужба проведе конкурси на заміщення вакантних посад керівників і заступників керівників цих органів.

Очікується, що протягом 2019 року такі структурні підрозділи ДСЯО запрацюють в усіх областях України. Наразі формується також штат центрального апарату.

Усі працівники Держслужби та її територіальних органів матимуть статус держслужбовців. Як результат, відбір на роботу відбуватиметься на конкурсних засадах та за низкою жорстких вимог Закону "Про державну службу".

Оголошення та умови проведення конкурсів, спеціальні вимоги до професійної компетентності претендентів на ці посади будуть відкрито оприлюднені на офіційних сайтах Державної служби якості освіти та Національного агентства з питань державної служби.

Державну службу якості освіти України було створено постановою Уряду від 6 грудня 2017 року № 947.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: