fbpx
  • Головна
  • Новини
  • Політика
  • Якщо міськрада не чує громаду, домагатимусь вирішення питання на державному рівні, – Олександр Шевченко вніс законопроект щодо безкоштовного харчування школярів

Якщо міськрада не чує громаду, домагатимусь вирішення питання на державному рівні, – Олександр Шевченко вніс законопроект щодо безкоштовного харчування школярів

Політика 16:09, 09.02, 2016

В багатьох містах України міські ради винайшли кошти в бюджетах, щоб забезпечити харчування дітей у школах. В Івано-Франківську міська влада вирішили заощадити на дітях.

Зокрема, в повному обсязі за кошти місцевого бюджету харчують учнів 1-4 класів у Львові, Черкасах, Вінниці, Хмельницькому, Закарпатській області, окремих районах Івано-Франківської області.

Донедавна й івано-франківські школярі мали змогу безкоштовно харчуватись у школах. Проте 25 грудня 2015 року сесія Івано-Франківської міської ради голосами ситуативної більшості в складі ВО "Свобода", Блоку Петра Порошенка "Солідарність" та ВО "Батьківщина" фактично прийняла рішення, щодо відмови в бюджетному фінансуванні харчування учнів шкіл міста.

Безкоштовним харчуванням будуть забезпечені лише діти пільгових категорій. Всі інші категорії учнів 1-11 класів зобов’язані оплачувати повну вартість гарячого харчування.

Фракція "Українського об’єднання патріотів – УКРОП" вимагає в міської влади забезпечити безкоштовне харчування учнів в школах міста Івано-Франківська.

Народний депутат України Олександр Шевченко також бореться за відновлення безкоштовного харчування для учнів 1-4 класів міста Івано-Франківська, але вже на державному рівні.

Днями було зареєстровано 2 законопроекти авторства Олександра Шевченка: законопроект "Про внесення змін до Бюджетного кодексу України (щодо забезпечення учнів загальноосвітніх навчальних закладів обов’язковим харчуванням)" та законопроект про зміни до деяких законодавчих актів України (щодо забезпечення учнів загальноосвітніх навчальних закладів обов’язковим харчуванням).

"Якщо міський голова та ситуативна більшість в міській раді не хочуть почути громаду, домагатимусь фінансування на безкоштовне харчування школярів з держбюджету. Вважаю, що освіта взагалі повинна бути в пріоритеті державної влади, адже діти – це наше майбутнє. І яким воно буде, залежить вже сьогодні. Батьки оплачують придбання підручників, витрати на ремонт класів, канцелярське приладдя… а тепер, у час економічної кризи, ми ще й кидаємо на плечі харчування дітлахів. Відомо, що майбутнє здоров'я дітей молодших класів критично залежне від системного та якісного харчування. Вважаю існуючу ситуацію неприпустимою, тому буду відстоювати це питання на державному рівні", – прокоментував ситуацію Шевченко.

 

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: