fbpx
  • Головна
  • Новини
  • Здоров'я
  • Секретар Посольства Японії перевірила, яке обладнання придбала Богородчанська ЦРЛ за спонсорські кошти

Секретар Посольства Японії перевірила, яке обладнання придбала Богородчанська ЦРЛ за спонсорські кошти

Здоров'я 19:52, 19.05, 2016

Богородчанський район відвідала третій секретар Посольства Японії в Україні Ямада Шіорі. Візит відбувся в рамках реалізації в Богородчанському районі проекту "Придбання сучасного медичного обладнання для Богородчанської центральної районної лікарні".

Розпочата ще у 2013 році спільна ініціатива молодіжної громадсько-екологічної організації "Наш дім – Манява", райдержадміністрації та Богородчанської центральної районної лікарні щодо придбання сучасного діагностичного обладнання була підтримана Посольством Японії в Україні у рамках Програми безвідплатної допомоги людської безпеки "КУСАНОНЕ". Тривалість проекту два роки (2014 – 2015 роки), загальною вартістю – 1 млн 184 тис. грн.

Урочисте підписання угоди про реалізацію проекту відбулося 12 березня 2014 року в місті Києві за участю Надзвичайного та Повноважного Посла Японії в Україні Саката Тоічі, керівника МГЕО "Наш дім – Манява" Миколи Скиданюка, головного лікарня Богородчанської ЦРЛ Юрія Манюха та депутата районної ради Тараса Рашкевича.

На  кошти гранту придбали: систему ультразвукової діагностики SSA-780A Aplio MX та фіброгастроскоп. AplioМХ-система пропонує повний набір інструментів для проведення високоспеціалізованих і наукових досліджень та дозволяє вирішувати найскладніші клінічні задачі. У 2014 році вищезазначене обладнання придбано та встановлено у кімнаті діагностики Богородчанської ЦРЛ, зараз там працюють двоє медиків. Завдяки обладнанню можна проводити діагностику органів черевної порожнини, серця, опорно-рухового апарату та судин. Протягом  2015 року діагностику пройшли 34 319 осіб, це жителі не тільки району, але й області.

Згідно з останніми статистичними даними у 2015 році на 35 – 45% покращилося виявлення хвороб на ранніх стадіях опорно-рухового апарату, щитовидних залоз та серця, захворюваність онкопаталогій знизилась на 20%.

Богородчанський район є одним із перших в Івано-Франківській області, який отримав грантову допомогу з боку Уряду Японії в рамках Програми "Кусаноне". Це стало кроком до зміцнення співробітництва між міжнародними донорськими організаціями та районом і впровадженням нових громадських ініціатив.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: