fbpx
  • Головна
  • Новини
  • Політика
  • Яремчанська міськрада просить державу прийняти закон про передачу земель за межами населених пунктів громадам

Яремчанська міськрада просить державу прийняти закон про передачу земель за межами населених пунктів громадам

Політика 19:26, 24.05, 2017

Депутати Яремчанської міської ради переконані, що громади мають отримати право вільно розпоряджатись землями за межами населених пунктів, а тому підтримали звернення до державного керівництва з проханням якнайшвидше прийняти законопроект № 4355.

Відповідне звернення ініціювали депутати від партії "ВОЛЯ", вчора на сесії міської ради його зачитав секретар міської ради Володимир Губарчук.

Депутати відзначають, що сьогодні землями за межами населених пунктів на території об’єднаних територіальних громад розпоряджається Держгеокадастр, а не відповідні ради. Ті громади, які ще не об’єдналися, через відсутність вільних земель в межах населених пунктів не можуть вирішити свої нагальні питання у сфері містобудування, забезпечення земельними ділянками учасників АТО, розташування цвинтарів, сміттєзвалищ тощо, оскільки не мають на них впливу.

Вирішити цю проблему може законопроект "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розширення повноважень органів місцевого самоврядування з управління земельними ресурсами та посилення державного контролю за використанням і охороною земель" №4355, який ще минулого року Верховна Рада прийняла у першому читанні. Законопроект підготовлений до розгляду у другому читанні, однак і досі не був розглянутий Парламентом. 

"Цей закон дозволить об’єднаним громадам стати власниками земель за межами населених пунктів, крім земель оборони, земель природно-заповідного та іншого природоохоронного призначення на об’єктах природно-заповідного фонду загальнодержавного значення та інших, які мають важливе значення для держави. Тим сільським, селищним та міським радам, які ще не об’єдналися, передасться право розпорядження землями за межами населених пунктів", – зауважив Володимир Губарчук.

Крім того, Губарчук наголосив, що розпоряджання такими землями сільськогосподарського призначення сприятиме розвиткові фермерського господарства, це дасть можливість місцевим радам забезпечити учасників АТО земельними ділянками, яких сьогодні так не вистачає.

Тому депутати Яремчанської міськради підтримали звернення і закликають Президента, Прем’єр-міністра та Голову Верховної Ради не зволікати з законодавчим врегулюванням цього питання, не гальмувати реформу децентралізації в земельній сфері та якнайшвидше прийняти цей закон.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: