fbpx

Яремче прийме ювілейний Гуцульський фестиваль

Суспільство 18:15, 19.07, 2018

На фестивалі очікується більш ніж 2 тисячі гостей, серед яких гуцули з Молдови, Румунії і навіть Канади.

З 22 по 29 липня у місті Яремче Івано-Франківської області проходитиме ювілейний, 25-й Міжнародний гуцульський фестиваль, повідомляє 1plus1.ua

Ця подія – універсальний та найкращий спосіб познайомитися з гуцульською культурою, традиціями, побутом і мистецтвом. Осередок фестивалю – це Яремче, але заходи в його рамках проходитимуть у різних селах та на відкритих локаціях.

У програмі фестивалю чимало цікавого – виходи на полонини, показ гуцульського одягу, змагання, конкурси, справжнє гуцульське весілля, концерти фольклорних та естрадних колективів.

Так, 22 липня у селі Поляниця пройде свято гуцульських страв.

23 липня в Татарові проведуть змагання з традиційного гуцульського танцю – аркану.

24 липня у Ворохті відбудуться легендарні опришківські змагання: опришки – це учасники селянського повстанського руху на Західній Україні, які боролися проти польської шляхти, молдаван, угорців, австріяків з XVI до XIX ст. Тож сучасні опришківські змагання – це щось на кшталт показової вільної боротьби з застосуванням символу опришківського руху – гострих топірців, які називаються бартками.

25 липня у Ямні проведуть обряд гуцульського весілля та показ традиційного гуцульського одягу.

26 липня у Микуличині чекатимуть на фестиваль гуцульського пива, а 27 липня проведуть ще одну традиційну гуцульську забаву – свято гуцульської фіри (місцевий гужовий транспорт, один із символів гуцульського побуту).

Після насичених конкурсних програм у Яремчі фестиваль завершиться гала-концертом 29 липня.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: