fbpx

ЄРЦ роз’яснює людям, як відмовитись від його послуг

Суспільство 14:04, 28.07, 2015

Івано-Франківське комунальне підприємство "Єдиний розрахунковий центр" проводить роз’яснювальну роботу щодо нового порядку визначення мешканцями управителя своїх багатоповерхівок.

Як відомо, Верховна Рада ухвалила Закон "Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку". Згідно з ним усі власники квартир багатоквартирного будинку є співвласниками такого будинку, прибудинкової території та нежитлових приміщень у ньому і несуть відповідальність за утримання споруди.

Як повідомляє прес-служба ЄРЦ, закон не передбачає автоматичного припинення договорів про утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, що були укладені раніше. Більше того, пункт 4 Прикінцевих та перехідних положень закону передбачає, що "послуги з утримання такого будинку надає суб’єкт господарювання, визначений виконавцем послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій у багатоквартирному будинку до набрання чинності цим Законом", – до визначення співвласниками форми управління багатоквартирним будинком, але не більше року з дня набрання чинності зазначеним законом (тобто до 1 липня 2016 року).

Після цього строку для будинків, що так і не визначились з управителем, його призначить Івано-Франківський міськвиконком. 

За новим законом, управителем може бути фізична або юридична особа, у якої такі послуги вказані у видах діяльності. Тому, побачивши, наприклад, що в сусідньому ОСББ працює чесний і кмітливий голова, ви можете запропонувати цій людині пост керуючого вашим спільним господарством. Крім того, в Івано-Франківську відповідні послуги надають два комунальні підприємства – "Єдиний розрахунковий центр" та "Дирекція замовника", а також близько 40 приватних.

"Єдиний розрахунковий центр" розробив і розмістив на своєму сайті увесь комплект необхідної документації та інформаційних матеріалів для допомоги людям у реалізації свого права з визначення управителя. Крім того, виготовлені інформаційні листівки, які доставляються в помешкання. 

КП "ЄРЦ" нагадує, що Закон України "Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку" – це нові можливості, але й нова відповідальність, та закликає до відповідального ставлення мешканців щодо своєї власності.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: