fbpx

Юрій Дерев'янко: поданий Урядом бюджет категорично неприйнятний

Економіка 14:13, 17.12, 2015

Запропонований Урядом проект Держбюджету на 2016 рік та супутні законопроекти є неприйнятними та потребують доопрацювання.

Про це заявив народний депутат від партії "ВОЛЯ" Юрій Дерев'янко в ефірі телеканалу "Рада" перед початком позачергового засідання парламенту 17 грудня.
"Такий бюджет, який поданий Урядом, і пакет документів до цього бюджету є категорично неприйнятними. Ми як політична партія "ВОЛЯ" не будемо підтримувати такий бюджет", – заявив депутат.
"Потрібно сьогодні чітко вказати Уряду на всі недоліки та направити проект Держбюджету на доопрацювання",  вважає нардеп.
Дерев'янко вважає, що проект Бюджету не відповідає 1 ст. Конституції України, яка визначає, що Україна є соціальною державою.
 
Також, на думку депутата, він не відповідає статті 3 Конституції, яка визначає фактично, що людина і її права стоять над державою, її інтересами. 
 
Парламентар переконаний, що в Бюджеті не враховані інтереси місцевого самоврядування, зокрема 159 об’єднаних громад.
"Лише на зарплати медикам та вчителям не вистачає 10,6 млрд грн. Тому партія "ВОЛЯ" вимагає збільшити обсяги освітньої субвенції на 3,1 млрд грн та медичної субвенції – на 7,5 млрд гривень", – підкреслив Дерев'янко.
Зокрема, він зауважив, що ПТУ та ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації, за проектом урядового бюджету, мусять бути профінансовані з місцевих бюджетів. 
"Партія "ВОЛЯ" вимагає, аби фінансування освіти залишалося обов’язком держави, як це передбачено Конституцією. На фінансування таких закладів освіти необхідно 5,8 млрд грн (ПТУ) та 2 млрд грн (I-II рівні акредитації), таким чином, деякі з цих закладів узагалі можуть закритися",  підкреслив парламентар.
Він також підкреслив, що 11,9 млрд не вистачає на погашення заборгованості з різниці в тарифах, і увесь тягар ляже на органи місцевого самоврядування.
"2,2 млрд грн не вистачає для забезпечення пільг на проїзд, на соціальні пільги багатодітним сім’ям, ветеранам, пенсіонерам, інвалідам та іншим незахищеним категоріям осіб. Партія "ВОЛЯ" вимагає, аби в проект Держбюджету внесли зміни. Оскільки на органи місцевого самоврядування поклали обов’язки держави. І якщо це переклали на органи місцевого самоврядування, то ця сума має бути в рамках субвенції з держбюджету",  заявив Дерев'янко.
Також нардеп вважає, що 100% єдиного податку має спрямовуватись в місцеві бюджети, а не 45%, як це пропонує Уряд.
"Видатки Держфонду регіонального розвитку (4,7 млрд грн) та кошти на розвиток ОТГ (1 млрд грн) мають відбуватися з загального фонду Держбюджету, а не з нереалістичних джерел, які пропонує Уряд, як то конфісковані кошти та кошти, отримані від реалізації конфіскованого майна за рішенням суду за корупційне правопорушення. То що потрібно ставити харчування в школах у залежність від того, чи буде виявлено корупційні порушення в тому чи іншому регіоні?" – обурився представник "ВОЛІ" в парламенті.
"Це все має фінансуватись з загального фонду державного бюджету і має бути захищеними видатками",  зазначив депутат.
Дерев'янко вважає, що запропонований бюджет і Податкова реформа повністю руйнують мале підприємництво, спрощенців, і це означає, що ці люди, які сьогодні самозайняті, мають "піти геть або піти у тінь".
"Ми хочемо, щоб Уряд почув всі ці аргументи, які є дуже важливі і які є перешкодою для того, щоб підтримати Держбюджет",  підкреслив депутат.
 
"Якщо ці норми залишаться в законопроектах, ми за них голосувати не будемо",  підсумував Дерев'янко.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: