fbpx

З 1 вересня в івано-франківських маршрутках з'являться GPS-навігатори та видаватимуть квитки

Суспільство 10:21, 22.07, 2014

З 1 вересня франківські перевізники зобов'язані встановити GPS-навігатори та видавати квитки у маршрутках, інакше міська влада розірве з ними договори.

Більшість скарг так і залишаються усними. З початку року в департамент комунального господарства, транспорту і зв’язку поступило 20 скарг на роботу перевізників. Вони стосувались як порушення правил дорожнього руху, так і якості перевезення, а також поведінки водія на робочому місці та відхилення від маршрутів. Про це розповів директор департаменту Михайло Смушак на оперативній нараді у міського голови Івано-Франківська.

"Департамент проводив планові, позапланові та рейдові перевірки перевізників, у результаті чого з 1 січня 2014 року розірвали угоди із 7 перевізниками, склали 410 актів про порушення, 16 листів-претензій щодо порушення правил дорожнього руху із вимогою застосувати дисциплінарні санкції до водіїв надіслали до відповідних органів", – прозвітував Михайло Смушак.

У зв’язку із тим, що 16-17 травня водії з’їхали із маршрутів, перевізники отримали акти про порушення. Загалом, більшість з них вже має по два акти. Це означає, що після третього – виконавчий комітет міської ради зможе розірвати договір з перевізником в односторонньому порядку.

Щодо "покращень", на які з нетерпінням чекають пасажири, вони мають настати з 1 вересня 2014, зазначають у департаменті. Тоді водії будуть зобов’язані видавати квитки на проїзд у громадському транспорті, встановити компостери та GPS-навігатори, щоб їх роботу та дотримання графіків можна було контролювати в онлайн-режимі. Якщо первізники відмовляться, вони зможуть отримати останній – третій акт про правопорушення і, відповідно, розірваний договір.

Перевізники скаржаться, що не можуть собі дозволити встановити компостери в салонах маршруток, хоча насправді їх вартість невелика – разом з монтажем обійдеться в суму до однієї тисячі гривень. GPS-пристрій обійдеться перевізникам дорожче. Тому питання проведення конкурсу на встановлення GPS-навігаторів винесуть на розгляд виконавчого комітету.

На сьогодні пасажирів найбільше обурює відсутність здачі у маршрутних таксі.

"Порекомендуйте настійливо власникам маршруток, щоб вони водіям поставили відро копійок по 25. Бо дотепер це питання не вирішено. Це не проблема купити їх в банку і давати громадянам нормально здачу", – зауважив секретар Івано-Франківської міської ради Микола Вітенко. 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: