“Такі мандрівки мотивують до пізнання та діяльності, викликають бажання долучитися до збереження вже здобутого та до розбудови країни, свого сьогодення”, – каже організаторка конкурсу Олександра Мечева.
Цьогоріч учасники конкурсу творів у прозі та поезії викладали на папері славну сторінку історії України. Адже тема робіт – 100-річчя Листопадового зриву та боротьба Січових Стрільців.
“У своєму творі я писав про одну непересічну людину, чоловіка на ім’я Захар. Він покинув навчання і став до лав Січових Стрільців – боронити рідний край. У своєму творі я провів аналогії з теперішніми Героями, які зараз боронять нашу країну на Сході”, – каже учень 8 класу Боднарівської школи Роман Дрогомирецький.
Традиційно на екскурсію історичними місцями України мандрують не тільки школярі. Разом із ними – педагоги.
“Коли вчитель та учень співпрацюють за межами класу, школи, не обмежуються академічною годиною, можуть спілкуватися, ділитися враженнями, завжди є дуже корисними. Такі поїздки сприяють розширенню кола однодумців та є однією з форм творчого і пізнавального відпочинку”, – ділиться враженнями вчитель української мови і літератури Калуської школи № 5 Марія Стеблинська.
Загалом на екскурсії у Крехові та Жовкві побували майже 200 дітей та вчителів.
“Вивчення історії рідного краю – дуже важливе. Тим паче якщо діти дізнаються про щось цікаве не з підручника, а бачать, відчувають, цікавляться. Адже Західна Україна багата на історичні пам’ятки. І іноді ми навіть не підозрюємо, що поруч із нами такі неймовірні місця, як до прикладу, Жовківський замок. Переконаний, знання, здобуті в дитинстві, є тим фундаментом, що творить суспільство вільних людей, громаду, яка вміє креативно мислити та приймати обґрунтовані рішення”, – каже ініціатор конкурсу, народний депутат України Віктор Шевченко.
14 листопада відбудеться нагородження переможців третього етапу конкурсу. Їх цього року – майже два десятки.
На правах реклами