fbpx

З початку року на Прикарпатті незаконно зрубали лісу на майже 14 мільйонів гривень

Суспільство 09:49, 20.10, 2016

Протягом року зареєстровано понад 220 кримінальних проваджень у лісовій сфері, до суду скеровано 103 обвинувальні акти, за позовами прокурорів відшкодовано 500 тисяч гривень.

"Проблема вчинення самовільних рубок лісу набула особливої актуальності та резонансу", – інформує прес-служба обласної прокуратури. 

В області виявлено незаконні рубки 2 тис. м куб. лісу, розмір встановлених збитків складає понад 13,7 млн грн.

Значну частину самовільних рубок лісу виявлено на території лісового фонду, що перебуває у користуванні державних підприємств, і складає 1504 м куб. на суму 11,6 млн грн.
В системі районних агролісгоспів виявлено незаконну рубку понад 347 м куб. лісу на 1,7 млн грн, на об’єктах природно-заповідного фонду області – 149,3 м куб. самовільно зрубаної деревини на 400 тис. грн.
Більшість фактів незаконних порубок лісу, якими спричинено значні збитки, виявлено на території ДП "Ворохтянське лісове господарство" ( на 2,7 млн грн), ДП "Делятинське лісове господарство" ( на 2,8 млн грн), ДП "Болехівське лісове господарство" (на понад 1 млн грн), ДП "Кутське лісове господарство" (понад 0,8 млн грн), ДП "Солотвинське лісове господарство" (понад 600 тис. грн.).
За виявленими фактами незаконної порубки лісу з початку року зареєстровано 229 кримінальних проваджень. На цей час направлено до суду 103 обвинувальні акти, по яких судами постановлено 71 обвинувальний вирок.
З метою відшкодування спричинених державним інтересам збитків органами прокуратури направлено до суду 6 позовних заяв на суму понад 300 тис. грн. Судами задоволено позовів прокурорів на суму 145 тис. грн, реально виконання судових рішень вказаної категорії на цей час становить 500 тис. грн.
 
Також у порядку кримінального судочинства заявлено 85 позовів про відшкодування шкоди, завданої незаконним видобуванням природних ресурсів, на загальну суму 1,3 млн грн.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: