fbpx

З Прикарпаття на Схід передадуть понад 8200 книжок

Суспільство 16:21, 04.11, 2014

Фонди бібліотек східних областей України поповняться сучасними українськими книжками, які передадуть туди у рамках акції "Книжкові мости єднають серця".

Акція стартувала 23 вересня 2014 року і тривала понад місяць. До збору книжок долучились органи виконавчої влади та місцевого самоврядування, громадські організації, навчальні, бібліотечні заклади, видавництва, видавці, письменники та громадськість. Книжки збирали в обласній універсальній науковій бібліотеці ім. І. Франка.

"Сьогоднішня ситуація на Донбасі великою мірою є наслідком того, що українська влада протягом 25 років не приділяла уваги гуманітарній політиці в належній мірі і дозволяла на Сході України Російській Федерації поширювати свій інформаційний простір, формувати свою "інакшість" на базі старих радянських символів, пов’язаних з колоніальним спадком РФ, притлумлюючи і приглумлюючи все те, що пов'язане з українською національною ідентичністю" , – зазначив заступник голови ОДА Сергій Адамович на прес-конференції.

Загалом вдалося зібрати понад 8200 книжок. Серед зібраної літератури популярні в Західній Україні наукові, історичні, художні, дитячі та сучасні україномовні видання. Книжки віддавали з усієї області, розповідає ініціатор акції директор департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації Ігор Дебенко.

"Зокрема, варто відзначити місто Івано-Франківськ, Коломийський, Тлумацький, Косівський та Рожнятівський райони. Ці райони загалом подали найбільшу кількість: починаючи від 200 і до 600-700 книжок", – наголосив Ігор Дебенко.

До Луганської і Донецької областей книжки відвезуть представники івано-франківської Народної Самооборони. Зокрема, частину літератури отримають бібліотеки м. Сєверодонецьк та м. Слов’янськ. На місці працівники бібліотечних закладів вирішуватимуть, як розприділити українські книжки по цих двох областях і в які населені пункти скільки книжок передати далі.

Організатори висловили сподівання, що така акція проводиться не востаннє, і на майбутнє планують продовжувати подібну співпрацю зі східними областями.

Прикарпатці остерігаються, що книжки не доїдуть до місця призначення і в найгіршому випадку їх спалять. Але представники Самооборони запевняють, що подадуть фотозвіти щодо доставки літератури.

Оксана Ющишин, яка нещодавно працювала в Луганській ОДА у відділі національностей та релігій, а сьогодні перевелась до Івано-Франківської ОДА, зазначила, що на Сході і справді вкрай бракувало українського слова, української мови та патріотичного виховання. Незважаючи на те, що в деяких північних регіонах існує український дух і проводилося багато проукраїнських заходів, патріотичне виховання з дитинства як таке відсутнє. В садочках є окремі українські групи, але це було більше формально.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: