За рік добові витрати українців на їжу зросли на 10 гривень – до 64 гривень на добу. Такі дані наводить Держслужба статистики в аналітичному звіті за перше півріччя 2018-го, пише UBR в понеділок, 10 грудня.
У відомстві стверджують, що за рік кількість українців, які живуть за межею бідності, скоротилася на 9,2%. Однак 33,9% громадян країни (14 млн осіб) все ще отримують на місяць менше від фактичного прожиткового мінімуму (3261 грн. в серпні). При цьому фінансова прірва між 10% найбагатших і найбідніших українців збільшилася за рік на 0,2%. За підсумками 6 місяців 2018-го середньостатистичний "товстосум" отримував в п'ять разів більше від середнього "бідняка".
При цьому наголошується, що якість харчування українців за рік помітно покращилася. Люди стали набагато більше їсти риби і морепродуктів (+8%), на 3% більше вживають фруктів, ягід, горіхів, винограду. А м'яса в їхньому раціоні стало більше на 2%.
При цьому на 3% менше вони їли картоплі, на 1% – хліба і молочних продуктів. Хоча в абсолютних цифрах в раціоні українців все ще домінують найдешевші продукти: хліб, овочі і молоко.
На купівлю непродовольчих товарів середньостатистичне домогосподарство витрачало 39% своїх доходів. Майже половина з них (17% в структурі загальних витрат) йшли на оплату послуг ЖКГ – це на 2% менше, ніж було роком раніше. Всього 5% доходів люди витрачали на одяг, 4% – на ліки.