fbpx

За рік Центр спадщини Вигодської вузькоколійки збільшив кількість відвідувачів майже утричі

Суспільство 21:47, 03.07, 2017

На Прикарпатті Центр спадщини Вигодської вузькоколійки (відомої в народі як Карпатський трамвай) запрацював майже рік тому. Тоді місцева громада по-різному сприймала ідею, на реалізацію якої кошти скерували з ЄС. Майже ніхто не розумів – що саме у селищі мають відкрити і для чого. Втім, тепер Центр спадщини став гордістю Вигоди і поштовхом для її розвитку.

За час своєї роботи Центр спадщини Вигодської вузькоколійки збільшив кількість відвідувачів майже утричі. Та головне – біля нього вже взялися облаштовувати раніше закинутий та засмічений парк. Тепер тут жваво прокладають доріжки, зводять літню сцену, кафе. За останніми підрахунками, тепер у селище приїжджає у сім разів більше туристів, аніж тих, хто тут проживає, пише Укрінформ.

"Це нам вдалося разом із Вигодською селищною радою. Наприкінці XIX століття цю споруду зводили тут як резиденцію барона Леопольда Поппера фон Подгарі – засновника Вигодської промислової колії. Ми застали її у занедбаному і напівзруйнованому вигляді, який уже не вселяв жодної надії, але вчасно зрозуміли, що це і є той ресурс, який може стати для цього промислового регіону куркою, що несе золоті яйця. Тим більше будинок – поряд із "Карпатським трамваєм", тож ми побачили перспективу в тому, що Центр зможе працювати разом із цим проектом, аби надовше затримати туристів у Вигоді, – розповіла голова Туристичної асоціації Івано-Франківщини Оксана Федорович.  Доки ми очікували на кошти гранту, будинок зазнавав усе більшої руйнації. Вартість реконструкції зростала. Знайти фахівців, здатних у стислі терміни запропонувати оптимальне рішення, виявилось для нас найскладнішим завданням. Багато чого довелось замінити. Нині ця будівля зберігає увесь шарм початкового архітектурного задуму, а всередині неї розміщено сучасні експозиції. Якщо раніше активісти громади наполягали залишити в будинку селищну бібліотеку, то тепер знайшли для неї інше приміщення і вивільняють для Центру додаткову площу. Для нас – це ознака довіри вигодської громади. Ми відчуваємо, що Центр став предметом гордості для кожного жителя селища, і нам це приємно".

За її словами, максимальна потужність Центру спадщини у Вигоді – 300 відвідувачів на день, але поки що він не має такого навантаження.

"Однозначно, ми не зупиняємось. У нас є вже багато інших ідей, які будуть прославляти Вигоду і Карпатський регіон. Наш Центр спадщини – це новинка для України, для нашої практики, досвіду. Нам цікаво спостерігати, як біля нього змінюється не лише інфраструктура, але й люди. Тепер ми у пошуках однодумців: створили Фонд Карпатської спадщини для залучення інвестицій у нові туристичні продукти. Нам потрібно якомога більше таких об’єктів, які посилювали б і по-новому розкривали наш регіон, його історію і самобутність", – каже Федорович.

Нагадаємо, "Центр спадщини Вигодської вузькоколійки" запрацював у квітні минулого року. Центр створили в рамках проекту "Карпатські історичні вузькоколійні залізничні дороги". Проект є частиною програми транскордонного співробітництва "Угорщина – Словаччина – Румунія – Україна". Він покликаний зберегти історичну та природну спадщину навколо вузькоколійних залізничних доріг.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: