fbpx

"За такими корупціонерами тюрма плаче", – голова села Пістинь про чиновників з Держгеодастру. ВІДЕО

Суспільство 13:01, 18.02, 2016

Громада села Пістинь у Косівському районі звинувачує районний відділ Держгеокадастру у блокуванні процесу інвентаризації землі.

Генеральний план села Пістинь затверджений у грудні 2013 року. Після того громада вирішила провести інвентаризацію землі населеного пункту.

"Громада хоче жити, а щоб жити, треба упорядкувати землю, щоб платилися податки. Адже сьогодні сільська громада отримує за землю мізерну суму", – пояснює голова сільської ради Тарас Бейсюк.

Після інвентаризації сільрада контролюватиме використання земель у населеному пункті, а мешканці зменшать витрати при виготовленні кадастрового номеру земельної ділянки, приватизації землі тощо.

Пістинська сільська рада перша в районі вирішила за власний рахунок провести інвентаризацію землі. Та коли зібрала необхідні документи, в. о. начальника районного відділу Держгеокадастру Роман Баранюк склав список зауважень з 20 пунктів, більшість з яких громада села вважає необґрунтованими. Сільрада переконана, що чиновник свідомо блокує процес інвентаризації.

"Ми розуміли, що можуть бути зауваження. Тому прийшли до Баранюка, щоб спільно їх усунути. Однак він відмовився співпрацювати", – пояснює депутат Косівської районної ради Петро Іванишин.

Мешканці села звернулися за допомогою до обласної ради. Заступник голови облради Ольга Галабала ініціювала зустріч за участю земельників, юристів та громади села, на якій обговорили кожен з пунктів зауважень косівського Держгеокадастру.

Виявилося, що більшість із власних зауважень Роман Баранюк обґрунтувати не зміг.

"Це одна з небагатьох громад в області, яка проведе інвентаризацію земельних ділянок. Це реальне збільшення плати за землю разів у десять. Ми пройшлися по переліку зауважень, і лише два з 20 пунктів були якось аргументовані", – пояснює Галабала.

За висновками наради, управління Держгеокадастру в області має провести службову перевірку у косівському відділі та надати висновок щодо інвентаризації землі у Пістині з обґрунтованими зауваженянми. У той час громада села має намір оскаржувати дії керівництва районного відділу Держгеокадастру у прокуратурі.

"Те, що цей чоловік робив "за регіонів", він продовжує робити далі. Чоловік не хоче помагати громаді, а помагає кланам. Ні одне із зауважень не відповідає дійсності. За такими корупціонерами тюрма плаче!" – каже голова Пістинської сільської ради Тарас Бейсюк.

Голова села додає, що Баранюк без жодного зауваження підписав відведення 116 гектарів землі Національному природному парку "Гуцульщина".

Як писав КУРС, у вересні 2015 року Львівський апеляційний суд підтвердив рішення Івано-Франківського окружного адміністративного суду і визнав відведення цієї землі незаконним. Таким чином повернув її громаді села.

Роман Баранюк очолював управління Держкомзему (зараз Держгеокадастр) в Косівському районі. Під час революційних подій під тиском громади пішов з посади. Однак в останні дні перебування на посаді керівник обласного Держкомзему Володимир Боднарчук пролобіював поновлення Баранюка на посаді, правда, як виконуючого обов’язки.

До речі, Роман Баранюк на місцевих виборах балотувався на міського голову Косова від БПП "Солідарність".

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: