fbpx

За вересень Укрнафта сплатила у бюджети Прикарпаття 8,5 млн гривень ренти

Суспільство 14:58, 31.10, 2018

За вересень 2018 року ПАТ "Укрнафта" сплатило до державного та місцевих бюджетів різних рівнів 721,0 млн грн рентної плати за користування надрами за зобов'язаннями. З них 36,0 млн грн надійшли до місцевих бюджетів різних рівнів відповідно до закріпленого в законодавстві механізму розподілу рентної плати за видобуток нафти, газу та конденсату.

Від початку року рентна плата компанії до бюджетів усіх рівнів склала 5,7 млрд грн, з яких 285,2 млн грн надійшли до місцевих скарбниць.

ТОП-3 областей, громади яких отримують найбільші надходження з ренти "Укрнафти", залишилась незмінною: Сумська, Івано-Франківська та Полтавська.

5% рентних платежів, які надійшли до бюджетів областей, районів та місцевих громад, млн грн

За вересень Укрнафта сплатила у бюджети Прикарпаття 8,5 млн гривень ренти 1

За останніми оцінками, в 2018 році "Укрнафта" сплатить близько 6,4 млрд грн ренти, а отже, до бюджетів областей, районів та громад надійде близько 320 млн грн доходів від рентних платежів.

Нагадуємо, що принцип розподілу рентної плати за видобуток нафти та газу передбачає перерахування 95% рентних платежів до загального фонду державного бюджету, а 5% – до місцевих бюджетів. При цьому 2% доходів від ренти спрямовуються в районні бюджети, а 3% – до бюджетів міст обласного значення та бюджетів об'єднаних територіальних громад за місцем видобутку природних ресурсів. Таким чином, механізм розподілу ренти дає можливість громадам отримати частину доходів від видобутку нафти та газу.

Матеріал публікується в рамках партнерства з компанією "УКРНАФТА"

 
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: