fbpx

"Задовбали ці псевдореформатори", – Марцінків про рекомендацію МОН не викладати християнську етику першокласникам

Суспільство 09:52, 20.09, 2018

Міський голова Івано-Франківська різко розкритикував Міністерство освіти, яке не рекомендує першокласникам "Нової української школи" вивчати курс "Християнська етика".

"Слухаю радіо! Міністерство освіти забороняє християнську етику в новій українській школі! Вже зарплати вчителям виплатили чи на обладнання кошти дали! 150 млн грн борг перед містом держави тільки по захищених статтях! Може, батьки будуть вирішувати такі речі, а не міністерство!!! Задовбали ці псевдореформатори", – написав Марцінків у мережі Фейсбук.

Нагадаємо, заступник директора Інституту модернізації змісту освіти при Міністерстві освіти і науки України Роман Шиян в ефірі Громадського радіо заявив, що у концепції "Нова українська школа" Міністерства освіти і науки України, яка цього року почала діяти для всіх першокласників, немає обов'язкових рекомендацій щодо вивчення предмета "християнська етика".

"Зараз в контексті нової української школи ми оминули це питання. Тобто першокласники не вивчатимуть як рекомендований курс предмет "Християнська етика". Тепер це буде певний виклик для тих шкіл, що уже мають це традиційно",  зазначив Роман Шиян.

Також Шиян додав, що історія цього предмета почалася ще у в 90-х роках минулого століття. Тоді обласні ради західних областей України рекомендували школам скеровувати вільні години саме на вивчення предмета "Християнська етика". До його викладання залучали людей із педагогічною та богословською освітами. Це викликало деякі спірні питання у викладанні, бо вчителі не завжди зберігали світський характер предмета. Тобто не відокремлювали власну віру та переконання від теоретичних відомостей, розповів Шиян.

Як писав КУРС, у 2016 році іванофранківці пропонували скасувати викладання християнської етики у школах. ВІДЕО. Та 15-17 червня 2016 року керівники загальноосвітніх навчальних закладів м. Івано-Франківська подали в департамент освіти та науки робочі навчальні плани на 2016/2017 н. р., у яких передбачено вивчення курсу "Основи християнської етики". 

Підписуйтеся на КУРС у Telegram та Twitter – лише найцікавіші і найважливіші новини Івано-Франківська і області! 

 

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: