fbpx

Закоханий у Коломию американець щороку долає тисячі кілометрів, аби прогулятися прикарпатським містом

Суспільство 19:59, 15.06, 2015

Сім років тому американець Шон Вільямс вперше відвідав Коломию і відтоді щороку долає тисячі кілометрів, аби знову прогулятися писанковим містом.

У рідному Ловленді чоловік організовує ярмарки та збирає кошти для українських військових. Дехто з його друзів-музикантів пішли добровольцями в зону АТО. Тож чоловік з перших уст дізнавався, що коїться на передовій.

33-річний Шон Вільямс народився і проживає в невеликому американському містечку Ловленд, що в штаті Огайо. Він – музикант та дослідник, працює в журналі "Український тиждень", повідомляє Франко Таймс з посиланням на "Коломийські вісті".

Вперше Шон відвідав Україну 2008 року. Він був волонтером від Корпусу миру. Зізнається, що практично нічого не знав про нашу країну на той час. "Уявляв її як радянську країну з однаковими панельними будинками", – згадує Шон. Та коли приїхав, був вражений.

"Тут вирувало європейське життя, і я почав закохуватись в Україну", – каже американець. Особливо йому сподобалися гуцульські звичаї й традиції. Він настільки захопився історією Прикарпаття, що сьогодні працює над дисертацією, досліджуючи український фольклор.

Коли приїхав до України, спробував себе у новій ролі – педагога. Один рік жив у сім’ї на Чернігівщині. Там вивчив українську мову. Переїхавши на Прикарпаття, одразу закохався у Коломию. Зізнається, що деякі коломийські вчителі знають американську граматику краще, ніж він, корінний житель США.

За роки перебування в Україні Шон знайшов чимало друзів. Каже, що й п’яти хвилин не простоїть у центрі Коломиї, не зустрівши когось зі знайомих. Відвідувати Україну щоліта стало його традицією.

"Мої батьки хвилювалися, коли я летів до України. В Америці люди думають, що війна з Росією проходить в усіх регіонах країни. Тож довго не могли з цим змиритися. Я не боявся їхати сюди, адже вважав, що сьогодні моїм українським друзям потрібна особлива підтримка", – каже Шон.

Дехто з його друзів-музикантів пішли добровольцями в зону АТО. Тож чоловік з перших уст дізнавався, що коїться на передовій. Вирішив, що потрібно діяти, навіть якщо знаходиться на іншій півкулі планети. Він почав організовувати ярмарки та українські вечірки у Ловленді. Всі зібрані кошти передавав спеціальній організації в Чикаго, яка опікувалась покупкою речей та збором коштів для бійців АТО.

"Американці проти того, аби надати зброю українцям, адже бояться Третьої світової війни. Я не надто задоволений діями американської влади, адже вважаю, що бійцям АТО вкрай необхідна і збройна, і матеріальна підтримка, адже гинуть люди, і ситуація не покращується. Я щиро хочу, щоб в Україні настав мир і Росія нарешті дала спокій українцям та можливість самостійно обирати свій шлях, – каже Шон Вільямс. – Те, що Україна вже давно є європейською країною, відомо. Тут активно розвивається туризм, вражає своєю красою архітектура, – провадить розмову американець. – Втім, Україна потребує підтримки від європейських країн. Тож не розумію, чому Європа не проводить активних та продуктивних дій. А діяльністю української влади я задоволений, адже бачу, що вона працює над реформами та змінами. Єдиного бажаю, щоб країна дійсно отримала краще майбутнє".

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: