fbpx

На місці зруйнованої пам’ятки архітектури в Івано-Франківську споруджують чотириповерховий будинок "під старовину"

Суспільство 22:44, 13.01, 2016

Будівельники почали розбирати аварійну пам'ятку архітектури по вулиці Січових Стрільців, 18 в Івано-Франківську. За їхніми словами, на її місці виросте будинок на чотири поверхи. У мерії кажуть, що наразі ведуться протиаварійні роботи, а сам проект реконструкції пам'ятки ще не завершений.

Старий двоповерховий будинок у центрі міста розвалився 11 лютого 2012 року приблизно о 19-ій годині. Не витримали конструкції перекриття між першим та другим поверхами, а також між другим поверхом та горищем. Під завалами опинилося приміщення магазину "Watsons", що знаходилося на першому поверсі будинку. На другому поверсі знаходилося комунальне підприємство "Муніципальна інспекція з благоустрою". На щастя, тоді обійшлося без жертв.

За словами начальника відділу з питань охорони культурної спадщини міськвиконкому Ігоря Панчишина, будинок мав чотирьох власників, один з них – громада Івано-Франківська, яка розпоряджалася другим поверхом будинку.

Після "падіння" пам’ятки міська рада прийняла рішення "Про реставрацію з пристосуванням будинку №18 на вулиці Січових Стрільців у м. Івано-Франківську". Міська рада уклала інвестиційний договір з представником приватних власників підприємцем Богославець Галиною Омелянівною.

Влада дозволила їй реставрувати будинок та обіцяла не виставляти претензій на власність будівлі взамін на 75,6 квадратних метрів у відреставрованому приміщенні.

За договором, реставраційні та будівельні роботи повинні бути завершені протягом двох місяців з моменту отримання дозвільної документації.

Ігор Панчишин пояснює, що відлік почнеться з того часу, як буде погоджений реставраційний проект, який ще нібито не готовий.

Як писав КУРС, інститут "Укрзахідпроектреставрація" у Львові розробив проект протиаварійних робіт. Наразі, стверджує Ігор Панчишин, ведуться саме протиаварійні роботи підрядною організацією ТОВ "Івано-Франківськміськбуд".

Він пояснив, що проект має затвердити обласне управління культури, а після того він напрявляється на погодження у Міністерство культури, оскільки роботи стосуються пам’ятки архітектури. І аж тоді, каже Панчишин, розпочнуться власне реставраційні роботи.

Однак самі будівельники розповідають, що вже розбирають залишки пам'ятки і будують чотириповерхівку  "під старовину". Як видно на фото, частину будівельних робіт вже виконано. До речі, цілу старовинну цеглу акуратно складують окремо від пошкодженої. Відомо, що її полюбляють використовувати для декору в місцевих рестораціях та офісах.

За словами Ігоря Панчишина, розробники проекту реконструкції мають його представити вже наступного тижня. Він зізнається, що замовник справді виставив у реставраційному завданні поверховість будинку чотири поверхи. Чиновник пояснює це тим, що власники приміщення за рахунок надбудови мають виконати інвестиційні зобов’язання перед міською владою – передати місту 75,6 кв. м.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: