fbpx

Заступник міністра освіти заявила, що ЗНО з іноземної мови ніхто не скасовував

Суспільство 18:28, 12.10, 2015

Заступник міністра освіти Інна Совсун пояснила, що ж відбуватиметься цього року із зовнішнім незалежним оцінюванням з іноземної мови. За її словами, оцінювання ніхто не скасовував і не планував скасовувати. Воно відбудеться у тому ж форматі, як і минулого року, для тих, кому сертифікат з іноземної мови потрібен для вступу.

За словами Інни Совсун, у 2016 році планувалось, що державну підсумкову атестацію у школах з іноземної мови зроблять обов’язковою і проведуть у форматі ЗНО, повідомляють”Вікна”.

"ДПА у школах перевіряє чотири мовні компетентності (writing, speaking, listening, reading). ЗНО перевіряє лише дві – reading, writing. І давно були питання щодо якості тестів з іноземних мов – були приклади, коли люди, які вчились за кордоном, здавали ЗНО на 180 балів. Тому якість тестів треба піднімати. І робити нормальний повноцінний тест, який буде перевіряти усі мовні компетентності. Але його треба нормально напрацювати і обов’язково пілотувати. Власне, для покращення якості тесту у нас є домовленості з провідними міжнародними установами. Вони готові помагати покращити тест, запровадити елементи перевірки двох інших компетентностей. Але це не можна одразу запустити без пілотування. Тому пілотуватись це буде у рамках обов’язкової державної підсумкової атестації з іноземної мови (у 2015 році ДПА з іноземної не була обов’язковою)",  написала заступник міністра освіти у Facebook.

При цьому буде забезпечено незалежну перевірку тестів, як і при ЗНО. Але результати пілоту не можуть бути визначальними для вступу. Тому для вступу треба буде складати ЗНО у тому ж форматі, що і минулого року.

"При цьому результати ДПА нам покажуть реальну ситуацію з вивченням іноземної мови по різних школах  що і було головним завданням на 2016 рік",  додала вона.

За словами Інни Совсун, при цьому, безперечно, важливо працювати з вчителями, покращувати якість підручників і програм. Це все робиться, значною мірою через співпрацю з ініціативою GoGlobal. Дуже багато профільних організацій, акцентує вона, котрі займаються викладанням іноземної мови (у першу чергу – англійської), вже почали працювати з міністерством, щоб покращити якість програм і тестів.

"А це критично важливо  бо наше завдання ж не просто у тому, щоб перевірити, а в тому, щоб підняти рівень викладання іноземної мови, у першу чергу  у сільських школах",  йдеться у дописі.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: