fbpx

Завдяки флешмобу Іce bucket challenge благодійні пожертви зросли по всьому світу

Суспільство 12:08, 03.09, 2014

Медіа активно висвітлюють кампанію з обливанням холодною водою під назвою Іce bucket challenge. Чого ж насправді вдалося досягнути флешмобу?

У соцмережі Facebook завантажені понад 2,4 млн відео, пов'язаних з цією кампанією. 28 млн людей завантажили, прокоментували або "лайкнули" такі пости, пише ВВС Україна з посиланням на британську Національну службу охорони здоров'я.

На сайті обміну знімками Instagram розміщено 3,7 млн відео з хештегом #ALSicebucketchallenge і #icebucketchallenge. Джастін Бібер тут став найбільш популярним, набравши близько мільйона "лайків".
Мета флешмобу – зібрати кошти і підвищити обізнаність людей про асоціацію з вивчення бічного аміотрофічного склерозу.

З 29 липня по 28 серпня цього року вона отримала пожертви у розмірі 98,2 млн доларів. Для порівняння, за той самий період минулого року пожертвували лише 2,7 млн доларів.

Зростання кількості пожертв відчули й інші благодійні організації. Британська організація WaterAid, яка допомагає жителям бідних країн отримати доступ до чистої води, також відчула сплеск пожертвувань. Одного дня вона отримала 47 тисяч фунтів – це на 50% більше, аніж впродовж будь-якого дня раніше. Гроші надійшли частково від тих людей, які засуджують марнування води під час Іce bucket challenge.

Ще одна мета кампанії – підвищити обізнаність людей про бічний аміотрофічний склероз (БАС).
"Як ви думаєте, Анна Вінтур, Кейт Мосс і Вікторія Бекхем говорили про БАС кілька місяців тому? Я дуже сумніваюся в цьому", – каже Шеннон Мюррей, актор, письменник і активіст із захисту права інвалідів. Уявлення про сплеск інтересу до захворювання можуть дати запити в Google. Кількість запитів щодо БАС і хвороби Лу Геріга – альтернативна назва хвороби у США – різко зросла з 13 серпня і 21 серпня досягла піку. Відтоді вона постійно знижується. З 1 серпня по 27 серпня було понад 2,7 млн переглядів сторінки БАС у Вікіпедії. За попередні 12 місяців, згідно з даними компанії Dataviz, її відвідали близько 1,66 млн користувачів. Тож можна сказати, що обізнаність зросла.

Втім, кампанія здобула і критиків, які скептично оцінюють процес збору коштів. Вони відзначають, що вигоду отримує переважно лише один напрямок. На думку інших, звичайні люди, які жертвують кошти на щось одне, перестають їх давати на інші напрямки. Іншими словами, наш ментальний бюджет на благодійність має межу. 

Зазначимо, в Україні ця акція набула дещо іншого характеру – це збір коштів, які будуть направлені у зону АТО. Правила залишаються ті ж самі, але пожертвування відбувається не у доларах, а у гривнях. Окрім цього, фіксуються випадки, коли місцеві благодійні фонди цю акцію перенаправляють у своє русло "допомоги" для розвитку діяльності.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: