fbpx

Завтра на Тисмениччині поховають студента-медика, що помер від коревої пневмонії. ФОТО

Суспільство 19:13, 12.02, 2019

Другокурсник Вінницького медичного університету Сергій Бутенко хворів на кір і помер від ускладнення – коревої пневмонії. Завтра з молодим чоловіком попрощаються вдома – на Тисмениччині.

11 лютого у Вінниці кілька сотень студентів медичного університету прийшли попрощатися зі студентом Сергієм Бутенком. Хлопець помер від ускладнень кору – корової пневмонії – 9 лютого.

Хлопець навчався на лікувальній справі, на другому курсі, пише Вінниця.інфо

"Ми жили разом в одному гуртожитку, його кімната була навпроти моєї. За весь час, відколи я його знаю, він завжди був дуже щирий та добрий. Перед тим, як мав захворіти, ми стояли на вулиці і він поскаржився на погане самопочуття, що у нього температура, кидає в жар. Ми йому казали, щоб він стерігся, бо зараз епідемія кору, але так вийшло, що він також захворів.

Зараз нам сказали, що допускають до занять, лиш якщо зроблено щеплення в рік і шість років. Потрібно нести в медпункт довідку, а якщо немає щеплення, то в медпункті зроблять", – розповідає подруга Сергія, Ангеліна Ротар.

В лікарні Сергій перебував з 4-го січня. Спочатку з діагнозом – мононуклеоз. На фоні зниженого імунітету хлопець захворів на кір, що дало ускладнення – запалення легенів – та призвело до смерті. Батькам хлопця фінансово допомагали друзі та студенти, оскільки лікування було досить дороговартісним.

"Абсолютно усіх студентів зараз обстежили, і також була вибрана медична документація із щепленнями наших студентів. Зараз стоїть питання про те, щоб рекомендувати включити карту щеплень всіх абітурієнтів з наступного року, для того щоб вона була обов’язковим документом при вступі до університету.

Власне, від батьків Сергія є офіційна довідка про те, що він був щеплений, причому двічі. Питання в тому, яка була специфічна реакція організму цього хлопця, якої вона була якості – про це ми вже ніколи не дізнаємось", – зазначила прес-секретарка університету Вікторія Родінкова.

Ректор університету зазначив, що наразі більш як 60 студентів хворі на кір. Щеплено 92% студентів. Всі вони проходять через кафедру спеціалістів інфекційних хвороб. Залежно від рівня важкості вони перебувають або в станціонарі, або лікуються самостійно. 

В медуніверситеті Вінниці ввели додаткові канікули для того, щоб попередити передачу інфекції. Також повністю скасували лекції.

Поховають студента 13 лютого на Тисмениччині Івано-Франківської області, звідки він родом.

Підписуйтеся на КУРС у Telegram та Twitter – лише найцікавіші і найважливіші новини Івано-Франківська і області! 

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: