fbpx

Християни відзначають День Святої Трійці: традиції свята

Суспільство 07:58, 04.06, 2017

День Святої Трійці – одне з головних християнських свят, що відзначається на 50-й день після Великодня.

У православ'ї Трійця, або Зелені свята, належить до 12 найважливіших після Великодня свят. Символізують сходження Святого Духа на апостолів, яке обіцяв Ісус Христос перед Вознесінням.  

Зішестя Святого Духа вказало на троїстість Бога, після чого стали прославляти три іпостасі Єдиного Бога Отця, Сина і Святого Духа.  

Свято увійшло у християнський календар офіційно лише наприкінці четвертого століття, коли Церква ухвалила догмат про Трійцю на Другому Вселенському Соборі в Константинополі в 381 році. Цього дня у православних церквах служиться одна з найбільш урочистих служб. Церкви і будинки прикрашають гілками дерев, рослинами та квітами. Люди йдуть до храму з зіллям і квітами.

Зелений – символічний колір свята, колір життя, духовного відродження. Священнослужителі на Трійцю використовують облачення зеленого кольору. Перед Трійцею прийнято проводити ретельне прибирання, готувати частування і запрошувати гостей. Стіл прикрашали вазою з квітами, а серед страв повинні бути випечені вироби, часто це коровай.  

Християнські звичаї свята Трійці згодом переплелися зі слов'янськими, увібравши в себе багато прикмет. Вважається, що цього дня не можна думати про погане, ображатися, а потрібно перебувати в гармонії з Богом і природою. Також вважається, що з Трійцею розпочинається справжнє літо.  

Цього дня не рекомендується проводити весілля і вінчання, а от сватання вважалося доброю прикметою. Говорили, якщо на Трійцю посватаються, а на Покрову одружаться, отже, життя в цього подружжя буде довгим, щасливим, в любові та злагоді.  

Також не дозволяється купатися в річках і озерах, оскільки вважалося, що цього дня приходять міфічні істоти – мавки та русалки. При цьому біля води водили хороводи, а дівчата збирали трави, польові квіточки, а потім плели вінки.

За прикметами, якщо піде дощ на Зелені свята, буде хороший врожай. У багатьох містах на Трійцю влаштовують народні гуляння з іграми, виставами, піснями.  

Свято Трійці 2017 року збігається з вихідним, і 5 червня оголошується неробочим.
 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: