fbpx

Збереження старовинного Франківська підтримало німецьке товариство GIZ

Суспільство 17:40, 22.11, 2017

Ініціатива ФранківськЯкийТребаБерегти отримала грант від німецького товариства GIZ, спрямований на популяризацію бережного ставлення до історичного середовища.

Новиною в мережі поділилася координаторка ініціативи Марія Козакевич. 

"Від сьогодні біля ратуші та на "стометрівці" (біля стоматкорпусу) просвітницьку місію щодо збереження архітектурної спадщини міста будуть виконувати інформаційні стенди від нашої ініціативи.

ФЯТБ виграли грант від німецького товариства GIZ, який спрямований на популяризацію бережного ставлення до історичного середовища.

Приходьте, читайте, рекомендуйте друзям, поширюйте в фейсбуці – що більше людей дізнається, то більше шансів, що старовинні двері та вікна нашого міста не потраплять на смітник…..

Любімо і бережімо наше місто!" – звернулася до містян активістка. 

Стенди про те, щоби берегти архітектурну спадщину, про те, що наше місто історичне, тому дуже важливо плекати і цінувати цей старовинний дух, додала Марія Козакевич КУРСу. Також про те, чому не можна замінювати автентичні двері і вікна на пластикові, що це і негативно впливає на естетичний вигляд фасаду, і є шкідливим (зокрема, пластикові вікна є настільки герметичними, що порушується природна циркуляція повітря у приміщеннях, будинок перестає "дихати", як наслідок – утворюється плісінь і грибок).

Також подані практичні поради, як доглядати за дерев'яними вікнами і дверима, щоб продовжити їх життя. Часто вони піддаються реставрації і ремонту і не потребують заміни. Окрім того, деколи реставрація може обійтися дешевше, аніж купівля нових вікон.

Розповідають також, як саме можна досягти кращої шумо- і теплоізоляції в старих вікнах і як некрасиво виглядає фасад, коли майстри неакуратно ставлять пластикові вікна, руйнуючи ліпнину і залишаючи оранжеву будівельну піну на відкосах.

Вартість гранту, що його отримала ініціатива ФранківськЯкийТребаБерегти, – 1 тисяча євро.

Такі ж інформаційні стенди згодом планують встановити біля Палацу Потоцьких, наразі вони ще в роботі.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: