fbpx

Зеленський не подав своїх представників до складу 22 дільничних виборчих комісій на Прикарпатті

Політика 19:43, 16.04, 2019

На Івано-Франківщині розпочали роботу 1034 ДВК, у яких працюють 14422 особи.

Попри те, що Володимир Зеленський не подав своїх представників до складу 22 дільничних виборчих комісій Івано-Франківщини, їх доформували згідно з законом, й усі комісії розпочали роботу вчасно. Як повідомляють спостерігачі ОПОРИ, протягом 13-15 квітня окружні виборчі комісії сформували для проведення повторного голосування новий склад 1034 дільничних виборчих комісій, у яких працюють 14422 представників кандидатів.

Згідно з Законом «Про вибори Президента України», на великих дільницях працюватимуть 16 членів ДВК, на середніх – 14, на малих – 12. Кандидати на посаду Президента мають право пропорційного представництва у цих складах ДВК, однак Володимир Зеленський подав меншу кількість осіб і його інтереси у ДВК представлятимуть 6560 членів комісій, в той час, як Петро Порошенко має на Івано-Фраківщині 1178 членів ДВК.

 

"Закон також визначає, що у разі, якщо кандидат на пост Президента України не використав можливість подати встановлену кількість кандидатур до складу відповідної ДВК, окружна виборча комісія формує склад дільничної виборчої комісії за поданням голови ОВК.  У такий спосіб  в області затверджено 684 членів ДВК", – роз’яснив Богдан Морикіт, координатор спостереження ОПОРИ за виборами в Івано-Франківській області.

Окружні виборчі  комісії Прикарпаття при розподілі керівних посад у дільничних виборчих комісіях забезпечили  для кожного кандидата на пост Президента України рівну кількість посад голів та секретарів дільничних виборчих  комісій.  У Володимира Зеленського 489 голів ДВК та 523 секретаря, у Петра Порошенка 532 голови ДВК та 502 секретаря дільничних виборчих комісій. 13 голів та 9 секретарів ДВК  затвердженні за поданням голів  ОВК, оскільки Володимир Зеленський не подав своїх представників у 22 дільничні виборчі комісії області.

За інформацією спостерігачів ОПОРИ на наступний день після утворення ДВК , вони провели засідання та прийняли присягу членів  ДВК.

Раніше ОПОРА повідомляла, як розпочали роботу окружні виборчі комісії Івано-Франківщини, та кого представляли члени комісій у першому турі виборів.

Підписуйтеся на КУРС у Telegram та Twitter – лише найцікавіші і найважливіші новини Івано-Франківська і області!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: