fbpx

"Землю – селянам!": громада села у Надвірнянському районі оголосила війну чиновникам. ВІДЕО

Суспільство 18:02, 09.11, 2017

Ґаздами своїх земель має бути громада! Голова села Стримба, що у Надвірнянському районі, Любомир Дубіщак оголосив війну бюрократам. Бо взявся повернути селу понад 600 гектарів землі, вкриті лісом, які зараз належать "Надвірнянському лісовому господарству". За підтримкою Любомир Дубіщак звернувся до своїх односельців і скликав схід села.

"Ми хочемо повернути землі, які споконвіків у нас були… Ще при Австрії, Польщі і Радянському Союзі вони належали громаді. А лісовики як були, так і будуть. Люди старшого покоління, які пам’ятають Польщу, кажуть, що землями користувались їх діди та прадіди. І був порядок. І того лісу усім стане. Головне – правильно з ним поводитись. І все буде добре", – говорить Любомир Дубіщак. 

Аби довести, що людям під силу все, на зустріч з мешканцями Стримби завітав  голова косівського села Пістинь Тарас Бейсюк. Каже, вперше в історії Прикарпаття тамтешній громаді вдалося включити в межі свого села понад 1400 гектарів земель райагролісу і лісового фонду. Як результат: сьогодні будь-яке використання земель погоджують з сільською радою. Водночас, зізнається Бейсюк, далося усе це  доволі непросто. За понад шість років боротьби –  майже сотня судів, безліч акцій протестів та радикальних дій. 

"Жінки не дали це зробити. Вони прийшли з відрами, в яких були нечистоти, розбавили їх біля маєтку, на голову голові адміністрації, який тікав. Потім прийшли до суду і не дали зробити те, що вони хотіли. Була команда. Люди на генплан зібрали 120 тисяч своїх грошей, бо розуміли, що майбутнього наші діти не будуть мати", – каже голова села Пістинь Тарас Бейсюк.

Своє слово на сході села взяли й представники Надвірнянського лісгоспу. Розводячи руками, запевняють, що вирішувати такі питання не їх компетенція. 

"Два рази зверталась Стримбіцька сільрада внести в генплан забудови вашого села землі, покриті лісом. І хотілось би сказати, що ми є держпідприємство і давати такі погодження ми не вправі", – говорить начальник відділу "Надвірнянське лісове господарство" Іван Цимбалюк. 

Втім, пройшовши усі подібні процедури, голова села Пістинь твердить, що саме тутешнє лісове господарство має право піти назустріч громаді. І навіть обіцяє надати копію документів, аби ті взяли їх собі за примірник. Крім того, Тарас Бейсюк радо ділиться рецептом проти недобросовісних чиновників. Каже, що тут головне триматися купи й підтримувати свого війта.  

"Має бути голова, навколо якого є команда, і вам тоді буде легше. Бо нам допомагав народний депутат України Юрій Дерев’янко. І депутат Тетяна Пришляк дуже частим гостем була", – говорить голова села Пістинь. 

Тому активісти партії "РУХ НОВИХ СИЛ" вже закотили рукави. Зокрема, депутат Надвірнянської райради від фракції "ВОЛЯ" партії "РУХ НОВИХ СИЛ" Тетяна Пришляк адресувала керівництву району та Надвірнянському лісовому господарству відповідне звернення з проханням, щоб ті таки включили до генплану забудови села земельні ділянки, які сьогодні знаходяться у користуванні Державного підприємства "Надвірнянське лісове господарство". Відповідь неабияк обурила народну обранку.

Тетяна Пришляк повідомляє: "Мені прийшла відповідь з посиланням на постанову 610. Цікаво, що вона підписана 1 листопада цього року, а постанова, на яку посилається Надвірнянська райдержадміністрація, втратила свою чинність ще в червні цього року. Тобто це просто відписка. І це ставлення нашої влади до громади і депутатів".

Тож після такого сходу села люди налаштовані рішуче.

"Наші діди, батьки – всі колись на цих землях виросли, і ця земля їх годувала. І ми готові за неї боротися", – говорить мешканка села Стримба пані Емілія. 

"Треба, бо ми маєм діти, і як ми за себе не постоїм, ніхто за нас не постоїть. Ніхто нам нічого не дасть", – додає пані Оксана.

Тим часом народний депутат України Юрій Дерев’янко та активісти партії "РУХ НОВИХ СИЛ" вимагатимуть від чиновників усіх рівнів справедливості й обіцяють разом з мешканцями Стримби йти до кінця.

На правах реклами

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: