fbpx

Житель Івано-Франківська Степан Завірюха відзначив 90-річний ювілей

Суспільство 18:31, 22.02, 2016

Ювіляра привітали працівники департаменту соціальної політики, вручили подяку міського голови та матеріальну допомогу з коштів бюджету Івано-Франківська.

22 лютого 2016 року відзначив 90-річний ювілей житель міста Івано-Франківська Завірюха Степан Гнатович, повідомляє прес-служба МВК.

Степан Гнатович народився в с. Слобода-Яришівська Подільського району Вінницької області.

Батьки були розкуркулені та виселені в 30-х роках минулого століття. Ювіляр залишився без батьків на вихованні у родичів. Наймитував у людей, випасав худобу, а в 10 років пішов працювати у колгосп.

Закінчив 5 класів. У 18 років призваний до армії в Красноярський край. Через місяць був відібраний у десантні війська та направлений на ІІІ Український фронт командиром кулеметного відділення. Звільняв Угорщину, Австрію. Дійшов до Відня. 9 квітня 1945 року був важко поранений. Лікування проходив у Австрії в Баденському госпіталі 6 місяців. За документами вважався загиблим.

В 1950 році закінчив із відзнакою Чернівецьке військове училище, а згодом у 1963 році вищі офіцерські курси. Відслужив 32 роки, звільнився у званні полковника.

Одружився в 1951 році. Виховав 2 доньки, має 4 онуків, 5 правнуків.

Нагороджений багатьма орденами та медалями, має статус інваліда війни І групи.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: