fbpx

Жителів Східної України навчали гончарству в Космачі на Прикарпатті

Культура 18:48, 25.01, 2015

Нещодавно гості зі Східної України оглянули багату музейну експозицію, взяли участь у майстер-класах, які провели для них космацькі майстри Андрій Бойчук та Галина Луцяк.

Практичні заняття відбулися в одному з музейних залів, де організовано тематичну виставку "Космач – келія сонця", пише ГК.

Андрій Бойчук надав унікальну можливість гостям з Донеччини навчитись одного з найстаріших ремесел – гончарству. Майстер поділився з ними професійними секретами виготовлення керамічних виробів, навчивши праці гончарним кругом і надавати матеріалу завершеної форми. Всього за кілька хвилин маріупольці тримали вже у руках власноруч виготовлені мисочки, тарілочки, дзбанки, горнятка.  

Для тих, хто цікавився сирними кониками, майстриня Галина Луцяк теж провела майстер-клас та розповіла про нюанси сирних виробів. Із захопленням за всім цим дійством спостерігали діти, які долучилися до спільної практики.

Зі словами найщирішої подяки та з приємними враженнями від відвідин Музею залишали його туристи з Маріуполя. Усі створені сувеніри відвідувачі забрали з собою як приємний спогад про перебування на Гуцульщині, пообіцявши розповісти вдома своїм знайомим про Гуцульський край, де бережуть українську культуру, традиції, звичаї та обряди. 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: