fbpx
  • Головна
  • Новини
  • Культура
  • "Жива бібліотека": як мама п'яти дітей, еко-практик, працівник в'язниці та ще кілька цікавих людей у Франківську стали "книгами". ФОТО

"Жива бібліотека": як мама п'яти дітей, еко-практик, працівник в'язниці та ще кілька цікавих людей у Франківську стали "книгами". ФОТО

Культура 22:48, 23.11, 2015

Незвичний захід відбувся в неділю, 22 листопада, в громадському просторі, і був покликаний зруйнувати певні стереотипи або упередження щодо представників тих чи інших соціальних груп – різних меншин, людей, що ведуть закритий спосіб життя або є прихильниками непопулярних ідей.

Цього разу серед "книг" були: мама п’яти дітей, переселенка з Донбасу, працівник в’язниці, волонтер, еко-практик, друг для тварин, сільський голова. Кожен з них має свою нестандартну історію та погляди, якими радо готовий ділитися з іншими, пишуть ”Вікна”.

“Прикарпаття насичене цікавими та особливими людьми, котрим є що розповідати, навіть попри те, що вони часто вважають себе доволі звичайними, – говорить організаторка Євгенія Бардяк Більшість хоче знати історію та погляди таких незвичних особистостей, але, зазвичай, не має нагоди для індивідуального спілкування”.

Було багато охочих до читання, тому “книгам” доводилося спілкуватися одночасно з двома-трьома “читачами”. Іноді не вистачало відведених півгодини, аби отримати відповіді на усі запитання.

“Читачка” Анжеліка Яровата‪ поділилася враженнями:

"Я вперше відвідала "Живу бібліотеку". Це дуже цікаво і повчально. Можна почерпнути стільки нового з уст людей, які обізнані в певних темах!"

Усі "книги" користувалися попитом. Так, одна з них  переселенка з Донбасу, її батько загинув, захищаючи свій край від окупантів. Олеся Архипова ‬каже: "Люблю я франківчан якоюсь особливою любов’ю. Не можу навіть це пояснити. Спілкуючись, набираюсь від них сил і натхнення, віри, що все буде добре. Цікаві люди, приємні знайомства, круті враження!"

Довідка. Формат роботи "Живої бібліотеки" полягає в тому, що "читачі" – пересічні люди, які завітають у "бібліотеку", можуть вибрати серед наявних цікаву для них "книгу" для "читання". "Книгами" є попередньо запрошені неординарні особистості. "Читання" – це спілкування протягом 10-30 хвилин "обличчя до обличчя" в невимушеній обстановці двох людей – "книги" і "читача".

Захід є частиною плану дій Мандрівного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA і відбувається у рамках проекту “Правоосвітні заходи в Івано-Франківську” при підтримці Івано-Франківської міської ради згідно з конкурсом проектів і програм розвитку місцевого самоврядування та громадянського суспільства спільно з управлінням у справах сім’ї, молодіжної та гендерної політики виконавчого комітету міської ради.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: