субота, 20 квітня

Галина Філіпова показала франківцям свою колекцію ляльок

Журналістка ОТБ "Галичина" Галина Філіпова з нагоди свого 55-річчя презентувала у "Бастіоні" колекцію ляльок, які збирала близько 20 років.
Зображення 1 / 21 Використовуйте клавіші для перегляду

До колекції ляльок Галини Філіпової входить понад 150 експонатів з різних куточків світу, серед яких є і японці, і болгари, і литовці та найбільше – ляльок-українців, які зроблені з гуми, ниток, дерева та навіть тіста. До виставки включили лише частину, оскільки чимало ляльок складно транспортувати, щоб не пошкодити. Колекціонерка намагається збирати їх парами, щоб мати зразки жіночого і чоловічого народного одягу.  

"Я їх не шию, я не роблю ці ляльки, не шию для них одяг. Можливо, це прийде з часом. Поки що я вивчаю їхній одяг. Я роздягаю їх і дивлюсь, що в них є – які знаки на тілі. Ви навіть не уявляєте, що це витвір мистецтва, це як картина. Там є таємні написи, татуювання – на потилиці, на поясниці, є таке, про що люди навіть не здогадуються, купуючи сувенір. Вони купують ляльку, ставлять її на поличку, здмухують пил і милуються нею. Я ці ляльки досліджую", – розповідає Галина Філіпова.

Вдома свою колекцію Галина Філіпова зберігає у шафі за склом. Кожний експонат має свій футляр чи коробку. Її хобі підтримує та розуміє вся родина.

Наразі вона планує зібрати колекцію ляльок різних професій, де будуть лікарі, вчителі, швеї, пожежники. Каже, що музикантів-ляльок різних національностей має вже достатньо, аби започаткувати нове захоплення.

Зазначимо, що сьогодні Галина Філіпова відзначає 55-річчя. Привітати ювілярку прийшли рідні, друзі та колеги.

КОМЕНТУВАТИ