fbpx

Андрій Іванчук нарощує рейтинг, а "Слуга народу" втрачає: результати соцопитування по 88 округу

Політика 21:16, 15.07, 2019

Компанія "Ukrainian Centre for Research and Advocacy" оприлюднила результати свого соціологічного дослідження про електоральні вподобання 88 округу – мешканців Коломиї, Коломийського та Городенківського районів, серед тих, хто визначився.

НА ФОТО: Андрій Іванчук

Результати такі – Коломия й Коломийщина визначились і обирають самовисуванця Андрія Іванчука, Городенківщина віддає перевагу рідному брату бізнес-партнера олігарха Коломойського та власника “Буковелю” Андрію Шевченку.

Вибірка 1670 осіб стохастична з квотним принципом відбору на останньому етапі. Теоретична похибка складає до 2,4% (до 3,2% серед тих, хто визначився). Опитування проводилися 29 червня – 4 липня.

У загальному рейтингу по округу є двоє лідерів, які йдуть нога в ногу. Це “слуга народу” Андрій Шевченко, якого підтримує 30,8%, та самовисуванець Андрій Іванчук, за якого готові віддати свої голоси 29,8% виборців. Інші кандидати значно відстають від лідерів. Трійку замикає Іван Вережак з рейтингом 15,9%. Далі йдуть Олександр Аронець (5,5%), Олег Токарчук (5,1%), Василь Стефурак (4,9%) та Юрій Тимошенко (1,7%).

Якщо дивитися на результати рейтингу в розрізі окремих районів, то Коломия й Коломийщина визначилася і тут перемагає Андрій Іванчук, а от Городенківщина ще сумнівається, і на час проведення опитування лідером електоральних симпатій був Андрій Шевченко.

У місті Коломиї Андрій Іванчук впевнено виграє з результатом 41%. На другому місці Андрій Шевченко, за якого готові голосувати 27% виборців. За ними йдуть Олег Токарчук (8,1%), Іван Вережак (6,5%), Олександр Аронець (5,6%) та Юрій Тимошенко (2,8%).

Бачимо, що у Коломиї третє місце займає Олег Токарчук. Його доволі високий рейтинг у місті пояснюється існуванням тут великої місцевої організації “Самопоміч”, яку й представляє пан Токарчук. Популярність цієї політичної сили у Коломийському та Городенківському районах набагато менша, тому і рейтинг цього кандидата у вказаних районах досить низький, що й визначає тільки 5-те місце Олега Токарчука по округу.

На першому місці Андрій Іванчук і в Коломийському районі. Тут його підтримують 31% виборців, за Андрія Шевченка збираються проголосувати 27,4%. По 10,5% отримують одразу два кандидати – Василь Стефурак та Іван Вережак, Олександр Аронець отримує 7,3%, Олег Токарчук – 5,6%, а діючий нардеп Юрій Тимошенко – 1,6%.

Дещо відрізняється електоральна ситуація на Городенківщині. У цьому районі лідирує Андрій Шевченко з результатом 39,5%. На другому місці Іван Вережак з рейтингом 33,8%. Замикає трійку лідерів Андрій Іванчук, якого на момент проведення опитування підтримувало 17%.

Високий рейтинг і друге місце Івана Вережака у Городенківському районі також має просте пояснення. Він – голова однієї з сільських рад Городенківщини, що й дає йому голоси мешканців району. У Коломиї та Коломийському районі, де виборців значно більше, Вережака майже не знають. Звідси й низькі рейтинги у цього кандидата. Власне, низька підтримка Вережака у Коломиї та районі і не дасть йому піднятися вище 3-го місця у загальному рейтингу.

Отже, що показують результати опитування? Найперше те, що у нашому виборчому окрузі маємо двох чітко визначених лідерів електоральних симпатій, між якими й розгорнеться основна боротьба за депутатський мандат. Це Андрій Іванчук та Андрій Шевченко.

Рейтинг Андрія Іванчука доволі стабільний та сформувався протягом останніх 5 років. Він ґрунтується на масштабній роботі благодійного фонду “Покуття” та реалізації великих інфраструктурних проєктів, фінансованих з державного бюджету за сприяння Андрія Іванчука.

За 5 попередніх років Коломия, Коломийський та Городенківський райони отримали з державного бюджету суму, близьку до пів мільярда гривень. Найбільші проєкти, які були реалізовані або почали реалізовуватися завдяки Андрієві Іванчуку, – це добудова поліклініки у Коломиї та закупівля сучасного медичного обладнання на 100 мільйонів гривень; початок будівництва водноспортивного комплексу загальною вартістю 270 млн грн; реконструкція дамби на річці Прут; збільшення потужності очисних споруд у Коломиї та капітальний ремонт «малої» об’їзної тощо.

Натомість рейтинг Андрія Шевченка, про якого ще два тижні тому майже ніхто не знав, тримається виключно на рейтингу партії “Слуга народу”.

Андрій Шевченко живе в Івано-Франківську і жодної роботи ні на Коломийщині, ні на Городенківщині він не проводив, жодним чином не долучався до життя громад виборчого округу. Як показують результати соцопитування, за цього кандидата голосують ті, хто у списку партій симпатизує “Слузі народу”. Тобто голосують не за Андрія Шевченка конкретно, а за партійний список партії влади.

Андрій Іванчук нарощує рейтинг, а "Слуга народу" втрачає: результати соцопитування по 88 округу 1

Політична реклама

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: