fbpx

Білизна для лежачого хворого: покращення якості життя та поліпшення особистої гігієни

Політика 18:57, 22.06, 2020

Жоден з нас не застрахований від ймовірності опинитись прикутим до ліжка. Статись це може як через хворобу, так і через нещасний випадок.

Також нерідко навіть після нескладних оперативних втручань – апендектомії або видалення пупкової грижі – у ранній післяопераційний період (як правило, кілька діб після операції) – взагалі не дозволяється вставати з ліжка. Тож можна уявити, скільки виникає труднощів, коли людині вимушено доводиться вести малорухомий спосіб життя або ж взагалі лежачий. Це накладає масу проблем з догляду. А природні потреби та особисту гігієну ніхто не скасовував. Тому, щоб справлятись з новими задачами, спеціалісти у медичній галузі спільно з фахівцями суміжних спеціальностей розробили цілу низку гігієнічних виробів. У чому різниця між ними та які знадобляться у різних ситуаціях – читайте далі.

 “Аксесуар №1”

Серед перших сучасних розробок для лежачих пацієнтів, а також літніх людей, що зіткнулись з проблемами нетримання сечі або калу, – одноразові підгузники. Цю ідею запозичили з педіатричної практики: саме для дітей були розроблені перші вироби одноразового використання на основі суперабсорбенту, здатні вбирати та утримувати рідину. Вони суттєво покращують якість життя лежачої людини та у той самий час зменшують навантаження на доглядальників.

Підгузники для дорослих, на відміну від дитячих аналогів, можуть використовуватись у ширшому колі випадків:

  • ранній післяопераційний період;
  • захворювання та травми, що спричиняють вимушений строгий ліжковий режим;
  • вікові зміни (старече нетримання сечі або калу);
  • деякі види професійної діяльності, які не дають змоги вчасно сходити до кімнати гігієни (так, підгузниками користуються навіть космонавти).

А ось конструктивно ці вироби доволі схожі з призначеними для дітей. Вони також складаються з зовнішнього “дихаючого” шару, внутрішнього з суперабсорбенту, обладнані наліпками або застібками для фіксації на тілі. Різниця тільки у сітці розмірів. Детальніше з цими аксесуарами познайомитись, обрати та придбати одноразові підгузники для дорослих можна тут: https://panama.ua/categorys/166659/.

Є ситуації, коли можна замість підгузників обрати інший аналог – поглинаючу нижню білизну. Це хороший варіант для літніх людей, які вже стикнулися з проблемою нетримання сечі, проте в змозі самостійно доглядати за собою. А підгузники можна залишити для повністю лежачих осіб.

Адаптивний одяг для лежачих хворих: зручний та комфортний догляд

Спеціальний одяг та білизна для людей, що вимушено опинились у лікарняному ліжку без можливості до самостійного пересування, вирішують дві нагальні проблеми – полегшення фізичних зусиль під час догляду та спрощення користування засобами особистої гігієни пацієнтом. Зручне розташування блискавок, ґудзики в потайних клапанах, м’який бавовняний трикотаж, білизняні шви, особливості покрою виробів (наприклад, виточки у тазовій частині для підгузника) – у таких аксесуарах продумана кожна дрібничка.

Варто звернути увагу й на функціональні адаптивні комбінезони. Відшиті з м’якої трикотажної бавовни, вони створені для тих людей, які відмовляються від підгузників, використовуючи замість них судно. У них – зручні блискавки, розміщені по кроковому шву та на спині, які дозволяють проводити гігієнічні процедури без роздягання.

Для полегшення перевдягання лежачих пацієнтів можуть стати у пригоді також функціональні та адаптивні штани та сорочки. А допомогти уникнути щоденного прання у випадку протікання підгузників допоможе захисна постільна білизна, а також додаткові непромокаючі труси-панталони. 

На правах реклами

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: