fbpx

Богдан Пліс: Потрібні державна і місцева програми, як зупинити другу хвилю COVID-19

Політика 18:11, 13.10, 2020

Кандидат до обласної ради від “Європейської Солідарності”, директор Тлумацького районного Центру первинної медико-санітарної допомоги, лікар Богдан Пліс:

– Пандемія коронавірусу позначилася на всіх сферах нашого життя і стала для багатьох випробуванням. Тому максимум зусиль команди «Європейської Солідарності» Тлумаччини спрямовано на забезпечення усім необхідним медиків, які з березня постійно знаходяться на передовій боротьби з епідемією COVID-19.

На базі Тлумацької районної лікарні було створене повноцінне ковідне відділення – наша лікарня стала закладом охорони здоров’я другого рівня для лікування пацієнтів із коронавірусною хворобою.

Завдяки фонду Петра Порошенка медики райлікарні і «первинок» отримали захисні костюми, пульсоксиметри, безконтактні термометри.

Нагадаю, що близько 120 тисяч медичних костюмів високого рівня захисту, які були куплені і доставлені в Україну коштом Фонду Порошенка та компанії РОШЕН, були передані у лікарні по всій Україні. Захисні костюми від Порошенка безкоштовно отримали понад 100 медичних закладів. Серед них – лікарні Прикарпаття.

Якщо в першій хвилі передавали ці костюми опорним лікарням, які зустрічають і лікують хворих на коронавірус, то зараз команда Порошенка допомагає і дитячим лікарням, і обласним лікарням широкого профілю. Усе – аби лікарі були захищені.

Щоби лікарі та інший медперсонал почувалися захищеними, вони мають бути застраховані. Команда Порошенка у парламенті наполягає на обов’язкових страхових виплатах для всіх медпрацівників, які захворіли на коронавірус. Адже в Україні надзвичайно високий рівень захворюваності на COVID 19 саме серед лікарів і медсестер. Кожен п’ятий хворий – медик. 

Представники нашої команди у медичній сфері Тлумаччини долучилися до розробки послідовності обов’язкового тестування на COVID-19 усіх медиків та освітян краю. Вважаємо, що ця процедура, як і страхування медиків, працюючих із пацієнтами з коронавірусною хворобою, має бути запроваджена на державному рівні.

Окрім того, слід на рівні обласної ради розглянути і затвердити місцеву програму для регулярного тестування медиків, які на передовій боротьби з коронавірусом мають найвищі ризики зараження. 

В контексті ефективної діагностики і лікування коронавірусної хвороби в Тлумацьку лікарню передали обладнання для КТ. Можливість робити на місці комп’ютерну томографію легенів спростила медикам роботу із виявлення захворювання на ранніх стадіях.

Паралельно здійснювали ремонти у поліклініці та дитячому відділенні Тлумацької ЦРЛ, проводили заміну ліфтів, придбали УЗД-апарат для Тлумацького центру первинної медичної допомоги та іншу медтехніку. Таке оновлення лікарні стало можливим завдяки народним депутатам із команди «Європейської Солідарності», котрі сприяли виділенню коштів із держбюджету на зміцнення матеріально-технічної бази медичного закладу.

Зараз бачимо початок другої хвилі поширення COVID-19. Все, що на цей час відбувається на державному рівні, – це імітація турботи про людей. Більш ніж пів року тому парламент виділив майже 66 млрд гривень на спеціалізований фонд боротьби з ковід-19. Але гроші звідти пішли на інші цілі. Влада робила собі піар перед місцевими виборами на ремонті доріг. І хоч опозиція постійно попереджала про критичну ситуацію, яка станеться восени, влада Зеленського не реагувала – і ці 6 місяців були злочинно втрачені. На сьогодні немає жодного плану протидії коронавірусу. Ні на державному, ні на місцевому рівні. Немає масового тестування медиків, освітян та людей, що в зоні ризику. Немає повного державного забезпечення лікування хворих. Не забезпечується діагностика контактних осіб.

В цей же час п’ятий Президент України, лідер «Європейської Солідарності» Петро Порошенко висловив готовність допомогти з обладнанням для тестування. Команда Порошенка пропонує в рамках благодійної діяльності встановити автоматичний  ПЛР-аналізатор виробництва F. Hoffmann-La Roche Ltd — всесвітньо відомої швейцарської фармацевтичної компанії, лідера в галузі фармацевтики і діагностики. Та закупити для цієї лабораторії першу партію тестів.  

Як кандидат до Івано-Франківської обласної ради від «Європейської Солідарності» вважаю, що на місцевому рівні ми маємо продовжувати командну роботу задля створення умов надання медичної допомоги за європейськими стандартами у громадах Прикарпаття. Передовсім щоби захистити наших людей в умовах пандемії.

Нашій Тлумацькій громаді потрібна лікарня, де працюють професіонали. Повноваження ОТГ з утримання теперішніх районних лікарень – це можливість для громад покращити якість медичних послуг на своїй території. А хороша лікарня – це велика конкурентна перевага для будь-якої громади, це частина комфортного і безпечного середовища для життя людей.

Богдан Пліс: Потрібні державна і місцева програми, як зупинити другу хвилю COVID-19 1

Богдан Пліс, лікар у Тлумацькій райлікарні, керівник районного Центру первинної медико-санітарної допомоги. Крім медичної, має економічну освіту. Підкреслює, що роботу в громаді бачить з позиції сучасного управлінця та нових підходів у менеджменті та адмініструванні.

Очолює в Тлумацькому районі «Європейську Солідарність». «Ми делегуємо в ради органів місцевого самоврядування не лише патріотичних людей, а й професійних, активних і таких, що працюватимуть чесно, відкрито, прозоро, на користь кожного мешканця громади», – така позиція Тлумацького осередку “ЄС” на місцевих виборах 2020.

Промо

Головні новини Івано-Франківська і області у Телеграм

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: