fbpx

Депутатам франківської міськради виставили оцінки – відмінників немає

Політика 13:28, 27.05, 2020

27 травня аналітики ГО “Центр Політичних Студій” в рамках громадської кампанії “Атестація депутатів місцевих рад” провели презентацію аналізу роботи депутатів Івано-Франківської міської ради у 2019 році.

Оцінюють діяльність депутатів місцевих рад за 21 критерієм. Робота депутатів оцінюється за трьома напрямками: “Відкритість та прозорість”, “Доброчесність” та “Підзвітність”.

Протягом року аналітики ГО “Центр Політичних Студій” моніторять роботу депутатів та оцінюють її. Оцінки зводяться у п’ятибальній системі. Окрім того, роботу депутатів міськради оцінюють місцеві експерти – редактори видань, журналісти, представники громадських організацій та політичні оглядачі. За критеріями оцінки вони визначають трьох найкращих, на їхній погляд, та трьох найгірших депутатів зі складу міської ради.

Депутатів Івано-Франківської міської ради “атестують” уже втретє. Загалом, окрім Івано-Франківська, кампанія “Атестація депутатів місцевих рад” працює ще у 13 обласних центрах та місті Київ.

До атестації 2019 року не включались Оксана Савчук та Ярослав Дубас. Перша через те, що влітку була обрана депутатом ВРУ та склала повноваження. А другий через те, що увійшов до складу міської ради уже восени.

За результатами атестації депутатів Івано-Франківської міської ради у 2019 році жоден обранець не отримав оцінки “5”.

Оцінку “4” отримали 24 депутати: Віталій Бурко, Василь Скиданчук, Петро Гречанюк, Маріана Продан, Василь Ревчук, Володимир Фецич, Володимир Олійник, Дмитро Чміль, Андрій Строїч, Сергій Абрам’як, Мар’ян Вагилевич, Андріан Волгін, Андрій Грималюк, Віктор Синишин, Роман Харук, Олег Капустяк, Роман Марцінків, Сергій Палійчук, Петро Шкутяк, Олександра Федорук, Михайло Верес, Стефан Магас, Іван Гарасимко, Віталій Мерінов.

Оцінку “3” отримали 13 обранців: Мстислав Тарас, Володимир Саврей, Микола Ковальчук, Ігор Саварин, Роман Онуфріїв, Петро Гавриш, Ярослав Горбовий, Галина Куницька, Ігор Корсун, Степан Руднянин, Іван Пуйда, Володимир Яблонь, Володимир Кушнір.

Троє депутатів отримали оцінку “2”: Володимир Балагура, Сергій Гаєвський та Руслан Терешко.

Оцінку “1” за результатами атестації отримала очільниця фракції “Об’єднання Самопоміч” Ірина Кулинич.

В експертному оцінюванні взяло участь 19 осіб. Найчастіше найкращим депутатом називали Стефана Магаса, Віталія Мерінова, Івана Гарасимка та Андріана Волгіна. У них від 8 до 10 позитивних згадок експертів. Найгіршими експерти найчастіше називали Романа Онуфріїва, Петра Гавриша, Ірину Кулинич та Володимира Саврея. У них від 5 до 9 негативних згадок.

“У порівнянні з попередніми роками оцінки депутатів Івано-Франківської міської ради погіршились, – зазначає керівник кампанії “Атестація депутатів місцевих рад” у Івано-Франківську Михайло Джогола. – До прикладу, у 2018 році депутатів, що отримали оцінку “4”, було 27. Лише один депутат отримував негативну оцінку у 2018 році. Як бачимо, у 2019 році таких депутатів аж 4. Також жоден депутат Івано-Франківської міськради за три роки не отримував оцінку “5”.

З негативних процесів аналітики відзначають зменшення кількості публічних депутатських звітів про рік діяльності. У 2019 році публічно прозвітували 16 депутатів, натомість у 2018 році публічних звітів було 24. Також більшість депутатів у своїх письмових звітах згадують лише про роботу на окрузі та виконання доручень виборців. Проте не звітують про роботу в раді, постійних депутатських комісіях чи роботу над створенням проєктів рішень.

Позитивним показником є те, що депутати Івано-Франківської міської ради все частіше використовують різні методи комунікації з мешканцями міста. Особливу увагу вони концентрують на соціальних мережах – це швидко, доступно та зручно для вирішення проблем.

“Фактично лише троє депутатів ради не мають акаунтів у жодній соціальній мережі. Це Володимир Балагура, Володимир Саврей та Ігор Саварин, – зазначає аналітик кампанії “Атестація депутатів місцевих рад” Віталій Світлик. – 18 депутатів ради активно ведуть комунікацію з виборцями через соціальні мережі або в електронному форматі – так їм можна подати звернення чи повідомити про проблему. Це зручно та економить чимало часу”.

 За підсумками 5 років діяльності Івано-Франківської міської ради ГО “Центр Політичних Студій” планує оприлюднити зведену оцінку за роботу кожного депутата уже восени цього року.

Лише найважливіші новини Івано-Франківська та області у Telegram 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: