fbpx

Для Прикарпаття розроблять стратегію розвитку до 2027 року

Політика 19:20, 18.09, 2019

Сьогодні голова облдержадміністрації Денис Шмигаль провів нараду з питань розробки проєкту Стратегії розвитку Івано-Франківської області на 2021-2027 роки.

Денис Шмигаль зазначив, що теперішня стратегія розвитку – якісна і її потрібно взяти за основу, інформує пресслужба Івано-Франківської ОДА.

«Сьогодні ми повинні розпочати роботу над формуванням Стратегії розвитку області на 2021-2027 роки, яка буде давати нам змогу розвивати проєкти міжнародної транскородорної співпраці, – зауважив Денис Шмигаль. – Наразі діє стратегія регіонального розвитку до 2020 року. До 1 липня 2020 року необхідно сформувати та затвердити на сесії обласної ради Стратегію розвитку області на 2021–2027 роки, що співпадає з плановим циклом Європейського Союзу – це семирічне планування дасть змогу нашій області брати участь в Європейських програмах транскордонної співпраці».

Посадовець наголосив, що при розробці цього проєкту повинні бути визначені вектори розвитку області, ключові напрямки, які будуть стартовим майданчиком при досягненні цілей та місій стратегії, зокрема, розвиток дорожньої інфраструктури, туризму, промисловості, альтернативної енергетики, освіти, охорони здоров’я, культури, малого і середнього бізнесу, створення робочих місць, міжрегіональна співпраця та транскордонне співробітництво.

 «У новому регіональному проєкті будуть застосовані принципи планування на засадах смарт-спеціалізації, враховані пріоритети регіону щодо розвитку гірських та прикордонних територій. Для ефективної розробки цього проєкту необхідно вивчати нацкращі практики розвитку країн Європи. Регіональна стратегія – це основа спільної ефективної роботи обласної державної адміністрації, обласної ради та інституцій громадянського суспільства на найближчі сім років. Ресурси області будуть сконцентровані на найбільш, з точки зору громади, пріоритетних напрямках», – підкреслив очільник області.

«Червоною лінією» в кожному з розділів Стратегії розвитку області на 2021–2027 роки має бути доступність для осіб з інвалідністю до житла, транспорту, об’єктів соціально-культурної, освітньої та медичної сфер.

Також йшлося про вимоги нормативно-правових актів щодо порядку розробки Стратегії розвитку області на 2021-2027 роки та план-графік розробки цього документа.

Підписуйтеся на КУРС у Telegram та Twitter  лише найцікавіші і найважливіші новини Івано-Франківська і області!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: