fbpx

До Калуша приєднується п’ята сільська громада

Політика 15:34, 02.11, 2019

Цього тижня Калуська міська рада прийняла рішення, яким надала згоду на приєднання Сівко-Калуської громади до Калуської міської ОТГ.

Як зазначила заступник міського голови Наталія Табачук, це перше рішення міської ради щодо приєднання Сівко-Калуської громади, пишуть Вікна.

Як раніше повідомляли «Вікна», 8 вересня у Сівці-Калуській провели громадські слухання з приводу приєднання до Калуської міської об’єднаної територіальної громади. На зборах громади присутні одноголосно підтримали пропозицію про приєднання до міста. Відтак згодом рішення про ініціювання приєднання затвердила і сільська рада.

Ще одне рішення міської ради — про добровільне приєднання Студінської громади — є другим після надання згоди на приєднання. Цим рішенням міська рада також затвердила план організаційних заходів щодо добровільного приєднання територіальної громади, який включає розрахунки обсягу доходів та видатків Калуської міської об’єднаної територіальної громади після приєднання Студінської громади, моніторинг закладів, майна, активів та зобов’язань Студінської громади, пропозиції щодо формування мережі закладів освіти, культури, охорони здоров’я, соціального захисту, житлово-комунального господарства громади, що приєднується тощо.

За словами Наталії Табачук, рішення про добровільне приєднання до Калуша Студінської громади буде передане в обласну державну адміністрацію для отримання висновку, який має засвідчити спроможність громади та відповідність приєднання законодавству України. Після отримання такого висновку міська рада прийме остаточне рішення про приєднання Студінської громади.

Таким чином, Студінська громада, яка включає села Студінка і Середній Бабин, буде четвертою сільською громадою, що увійде до Калуської міської ОТГ. А Сівко-Калуська — п’ятою. Нагадаємо, вже завершено процес приєднання до міста Мостищенської, Кропивницької і Вістівської громад.

Під час обговорення питання про надання згоди на приєднання до міста Сівки-Калуської депутат Юрій Тимків поцікавився. чи зверталися мешканці сіл Грабівка і Завій до міської ради щодо приєднання до міста. Нагадаємо, Завійська сільська рада вирішила ініціювати об’єднання з Новицькою ОТГ.

За словами Наталії Табачук, об’єднання відбувається за перспективним планом. За ними, нагадаємо, села Завій і Грабівка включені до складу Калуської міської ОТГ. Заступник міського голови зазначила:

«Якби вони хотіли б змінити перспективний план, то їм треба терміново звертатися до Мінрегіону. Ми не можемо вести ніякої роботи, бо ці села не межують з містом».

А міський голова Ігор Матвійчук повідомив: готується новий закон щодо ОТГ і буде багато змін, тож кількість об’єднаних територіальних громад може зменшитися.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: