fbpx

Долина підписала угоду про побратимство з турецьким Бююкчекмедже

Політика 17:10, 15.01, 2022

Між містами Долина та Бююкчекмедже (Стамбул, Туреччина) підписано угоду про побратимство. Урочиста церемонія з підписання документа відбулась вчора у Туреччині.

Сторони переконані: міжнародна взаємодія сприятиме обопільній співпраці у галузах культури, економіки, практичній реалізації спільних проектів, обміну досвідом тощо, повідомляють у пресслужбі Агенції розвитку ОТГ Прикарпаття.

“Сьогодні справді історичний день. Ми підписуємо угоду про побратимство між нашими містами. Найперше хочу подякувати турецькому народу, меру міста Бююкчекмедже за підтримку України у протистоянні з Росією. Ми її  (підтримку, – Ред.) відчуваємо і цінуємо.

Хочу вірити і сподіваюсь, що ця угода буде не лише на папері і вже в найближчим часом ми наповнимо її практичними кроками і діями. Переконаний, що задекларовані в цьому документі напрямки й сфери взаємодії перетворяться в успішні проєкти. Щиро дякую за теплий прийом, за можливість доторкнутися до глибокої історії і культури Туреччини», – зазначив у вступному слові мер Долини Іван Дирів.

Мер міста Бююкчекмедже доктор Хасан Акгюн нагадав, що торік турецька делегація відвідала Долину. Нині з візитом прикарпатці завітали до Туреччини. На його переконання, це свідчить про щирі наміри, а також  готовність обох сторін розвивати взаємодію. 

Мер турецького муніципілітету висловив переконання, що підписана угода сприятиме чесному економічному партнерству між містами, поширенню культурних зв’язків, а також співпраці між молоддю. 

Хасан Акгюн висловив підтримку українському народу та наголосив, що переможцем в україно-російській війні обов’язкового буде Україна. Турецький посадовець впродовж свого виступу наголошував на глибокій історії взаємовідносин між обома державами.

Генеральний консул України в Стамбулі Роман Недільський високо оцінив підписання міжнародної угоди між двома громадами.

«Такі події зближують не лише людей і міста, а й цілі держави. У нас з Туреччиною стратегічне партнерство. Про це свідчать тісні взаємини на рівні президентів, тісні взаємини на рівні парламентів. Сьогоднішня подія підтверджує стратегічне партнерство на місцевому рівні.

У нас потужні міжособистісні контакти. Приміром, у доковідний період Туреччину відвідало 1,5 млн українців. Майже 1,9 млн громадян Туреччини відвідували Україну кожного року».

Головні новини Івано-Франківська і області у Телеграм

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: