fbpx

Досвід Близького Сходу: професор ІФНМУ презентував книжку "Невідкладна військова хірургія"

Політика 16:55, 11.05, 2022

Професор Василь Попович, завідувач кафедрою отоларингології і хірургії голови та шиї Івано-Франківського національного медичного університету, експерт МОЗ України, рецензував та представив у фейсбуці актуальну книжку для армії – “Невідкладна військова хірургія”.

Книжка є частиною проєкту “Друк для потреб українського війська”. Власне це видання – для військових хірургів. Книжки видають благодійним коштом.

“Василь Попович тримає в руках книжку, яку ми змогли видати та безкоштовно розповсюджуємо по лікарнях та військових частинах. «Невідкладна військова хірургія» — книжка, яка рятує життя українців”, – пишуть видавці “Наш Формат”.

Досвід Близького Сходу: професор ІФНМУ презентував книжку "Невідкладна військова хірургія" 1

Професор Василь Попович розповідає у своєму відгуку: “Книжка необхідна, бо наші знання з військової хірургії базуються на досвіді Другої світової війни і значно менше на досвіді Афганської війни, бо дані були засекречені. А військова справа розвивається. Цінно, що у «Невідкладній військовій хірургії» поданий досвід війни на Близькому Сході, зокрема Іраку, розкрита специфіка вражень від сучасної зброї, що значно відрізняється від зброї Другої світової. Крім того, цінно, що описані дуже чіткі алгоритми надання допомоги, починаючи від первинної на полі бою і закінчуючи госпіталем: подана схема в цілому”.

Люди, які надають первинну допомогу, мають розуміти увесь ланцюжок дій і навпаки, наголосив медик: у госпіталі, навіть без супровідних документів, можуть усе прослідкувати. Важливо, що у книжці подано цілісну схему надання допомоги.

Крім того, багато травм отримує цивільне населення, які лікуються не в госпіталях. І ця книжка актуальна і унікальна для цивільних лікарів: хірургів, анестезіологів, лікарів нехірургічного профілю. Адже бойова травма відрізняється від травми, отриманої у мирному житті.

“Кожна буква «Невідкладній військовій хірургії» написана кров’ю і смертями. І знання, які тут подані, дають можливість зберегти життя і здоров’я дуже багатьох українців”, – додає професор.

Підтримати інші проєкти можна тут.

Досвід Близького Сходу: професор ІФНМУ презентував книжку "Невідкладна військова хірургія" 2

Головні новини Івано-Франківська і області у Телеграм

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: