fbpx

Два роки президентства: 10 невиконаних обіцянок Зеленського

Політика 14:27, 13.05, 2021
НА ФОТО: Володимир Зеленський

Володимир Зеленський вже майже два роки обіймає посаду президента України.

“Комітет виборців України” проаналізував обіцянки гаранта, які він давав під час свого президентства, та виокремив десятку тих, які залишилися невиконаними. Вказано, що найчастіше такі обіцянки стосуються теми закінчення війни, боротьби з корупцією, вакцинації українців, зниження тарифів, зростання добробуту населення, пише ДТ.

“Будучи кандидатом в президенти, В. Зеленський часто використовував популістську риторику, роздаючи обіцянки, які не були підкріплені аналізом реальних можливостей щодо їх реалізації. Однак ця проблема поширилася і на період президентства. У погоні за гучними заголовками В. Зеленський часто озвучує нереалістичні речі. В результаті за два роки в глави держави назбиралася ціла категорія “забутих обіцянок”, які так і не вдалося реалізувати”, – зазначив очільник КВУ Олексій Кошель.

Зокрема, “Комітет виборців України” виділив такі провалені обіцянки президента:

1. “Я впевнений, що ми зараз стоїмо на порозі економічного прориву. Ми всі впевнені, дуже в це віримо і все для цього робимо”, жовтень 2019 р.

Таку заяву Зеленський зробив за роботи уряду Гончарука. Однак досягнути економічного прориву не вийшло, що послужило причиною відставки тодішнього Кабміну. Згідно з даними Мінекономіки, минулого року реальний ВВП України скоротився на 4,2%. Водночас у 2019 р. ВВП України зріс на 3,2%, 2018 р. – 3,4%, 2017 р. – 2,5%, 2016 р. – зростання на 2,4%.

2. “Україну повинна накрити лавина з інвестицій – як зовнішніх, так і внутрішніх. Вже сьогодні ми досягли необхідних для цього передумов”, лютий 2020 р.

Минулого року іноземних інвестицій Україна отримала найменше за останні 20 років. Причиною цьому став не лише коронавірус, а й несприятливе бізнес-середовище. Зокрема, 2020 року індекс інвестиційної привабливості України впав до 2,4 бала з 5. Це рівень 2013 року. Зокрема, 78% керівників компаній-членів Європейської бізнес-асоціації вважають поточний інвестиційний клімат України несприятливим для ведення бізнесу.

3. “Я думаю, до кінця 2019 року ми приб’ємо контрабас”, серпень 2019 р.

Питання контрабанди залишається актуальним і сьогодні. У квітні Зеленський ввів у дію рішення Ради нацбезпеки та оборони “Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів”. Згідно з рішенням, Україна ввела санкції щодо низки фізичних осіб, яких підозрюють в організації контрабанди. За оцінками експертів, щороку Україна втрачає від контрабанди від 40 до 70 млрд грн.

4. “Україна повинна бути серед перших країн, які матимуть змогу закупити вакцину. Ми повинні думати про це вже зараз”, липень 2020 р.

Сьогодні Україна отримала значно менше вакцини проти коронавірусу, ніж було заплановано. У результаті цього темпи вакцинації у країні є одними з найнижчих у Європі. У КВУ зазначили, що станом на 8 травня другу дозу вакцини отримали лише 450 осіб.

5. “Я буду одразу вакцинуватися, але не у першій хвилі, яка призначена для медиків, бо це неправильно… Перша хвиля буде вакцинуватися препаратом від Pfizer”, лютий 2021 р.

Володимир Зеленський зробив щеплення саме під час першої хвилі вакцинації. При цьому під час першої хвилі українців вакцинували препаратом AstraZeneka (Covishield), а не вакциною Pfizer, яку Україна отримала через півтора місяця після початку кампанії.

6. “Ми не можемо говорити про все, тому що повинні пройти клінічні дослідження, і це правда, не маємо права. Вона (ред. – українська вакцина від коронавірусу), скажу правду – унікальна. Це не пафос і не популізм. Вона унікальна, тому що не така, як інші”, жовтень 2020 р.

Станом на травень 2021 року даних про успішну розробку української вакцини проти COVID-19 немає. Водночас у березні очільник МОЗ Максим Степанов заявив про те, що для виробництва власного препарату потрібно спочатку створити чіткі гарантії для його виробників, в тому числі шляхом прийняття необхідного законодавства та оформлення відповідного держзамовлення.

7. “Я впевнений у тому, що за мою каденцію ми закінчимо цю війну. Упевнений… Я говорив, що готовий чекати один рік. Якщо Мінський процес не буде працювати, то ми будемо міняти тактику. Ми до цього готові. Рік ще не пройшов”, квітень 2020 р.

В обіцяні Зеленським терміни очікуваного прогресу щодо закінчення війни на Донбасі досягнути не вдалося. Водночас з грудня минулого року бойові дії на сході України знову активізувалися. Однак суттєвих змін у тактиці України, про які заявляв президент, не відбулося. Своєю чергою Зеленський продовжує наполягати на потребі змінити Мінські домовленості, але радикальних кроків, які він обіцяв, щодо зміни політики України в цьому напрямку зроблено не було.

8. “З приводу одного з депутатів партії “Слуга народу” (ред. – Роман Іванісов) я прочитав, що є скандал. Я хочу відразу сказати, що завтра (ред. – 21 листопада) у мене будуть реальні дані… якщо завтра буде хоч один факт, хоч щось, завтра я змушу цю людину скласти мандат і піти з партії “Слуга народу”, листопад 2019 р.

Після історії із судимістю за зґвалтування народний депутат Роман Іванісов вийшов зі складу фракції “Слуга народу”. Однак замість того, щоб скласти мандат, як того обіцяв Зеленський, депутат продовжив працювати як позафракційний. У січні минулого року очільник фракції Давид Арахамія заявив, що відповідно до закону Іванісов має право залишатися народним депутатом.

9. “Ми з гелікоптера побачили, що у вас відбувається і з вирубкою лісу, і з бурштином. Знаємо всі прізвища… Ми обов’язково займемося цим питанням. Думаю, що ці люди далеко не виїдуть із нашої країни”, серпень 2019 р.

У грудні минулого року Зеленський підписав закон, що регулює видобуток бурштину в Україні. Однак, за словами експертів, комплексно проблема досі не вирішена. Поліція регулярно повідомляє про факти незаконного видобутку бурштину. Це ж стосується проблеми незаконної вирубки лісу.

10. “Також знайшли цікаве рішення, яке дозволить наступної зими зменшити тарифи на тепло майже наполовину. Це буде дійсно окрема програма”, грудень 2019 р.

Попри обіцянки знизити тарифи вартість комунальних послуг для населення в сезоні 2020-21 рр. суттєво зросла, що викликало хвилю протестних настроїв. У результаті уряду довелося втручатися в ситуацію і приймати рішення щодо зниження тарифів в ручному режимі, встановивши граничну ціну на газ – 6,99 грн.

Читайте та обговорюйте найголовніші новини Івано-Франківська та області у Telegram.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: