fbpx

Двох із трьох дітей, яких покусали змії, перевели з реанімації

Політика 20:48, 09.07, 2021

Дванадцятирічна дівчинка з Кривого Рогу, яку 8 липня вкусила змія, досі лежить у реанімаційному відділенні Івано-Франківської обласної дитлікарні, двох хлопців перевели у хірургічне відділення.

Як пише Суспільне Карпати, протизміїних сироваток у лікарні немає.

Шістнадцятирічного Миколу Костюка із Лісної Слобідки, що на Коломийщині, ушпиталили в обласну клінічну лікарню 8 липня. Змія вкусила його за ногу під час сіножаті. Стан хлопця був важким, тому його поклали в реанімацію. Сьогодні юнака перевели в хірургічне відділення. Микола розповідає, що змія його вкусила біля дому.

“Я робив сіно. Я йшов, йшов, і вона мене вкусила за ногу. Таке відчуття, ніби мене бджола вжалила, став на неї. Потім я подивися, а вона полізла, і я побіг додому”, — розповідає Микола Костюк.

Двох із трьох дітей, яких покусали змії, перевели з реанімації 1
Микола Костюк

Хлопець каже, що сьогодні почувається значно краще, ніж учора. Та в Миколи досі набрякла нога. У це ж відділення з реанімації перевели ще одного шістнадцятирічного юнака, якого вчора теж вкусила змія за ногу.

Зараз стан обидвох хлопців — середньої важкості, розповідає лікарка-хірург Людмила Завійська: “Набряки зменшуються, але утримуються на стопах. Проводиться далі дезінтоксикаційна терапія, протинабрякова”.

Двох із трьох дітей, яких покусали змії, перевели з реанімації 2

Досі в реанімаційному відділенні залишається 12-річна дівчинка із Кривого Рогу, яка відпочивала на Прикарпатті. Вона — у важкому стані, розповідає лікар Олег Курташ. Через те, що дитину змія вкусила за руку, перебіг захворювання важчий, каже лікар. Він припускає, що такий стан дівчинки можливий і через те, що змія випустила більшу кількість отрути, ніж у випадках з двома хлопцями, стан здоров’я яких вже покращився.

“Там укус у праву ручку, в праву китицю. Там набряк, почервоніння – місцеві прояви укусу, швидко прогресують, вже зараз до плеча”, — мовить завідувач відділення анестезіології та інтенсивної терапії Олег Курташ.

Антизміїних сироваток в обласній дитячій лікарні зараз немає, розповідає генеральний директор медзакладу Тарас Мельник. Та каже, якщо людина вчасно звертається до лікаря, то цієї антиотрути не потрібно: “Медикаментами ми повністю забезпечені, всім забезпечені. Ми готові до цього, тому що липень і серпень – це укуси змії, отруєння, травми. Ну звичайно, щоб по троє дітей поступало – це вперше таке. Але до 10 укусів в нас в рік є” .

За його словами, незважаючи на відсутність сироватки, всіх пацієнтів, яких госпіталізовували через укуси змій, вдалося врятувати.

Головні новини Івано-Франківська та області у Telegram

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: