fbpx

ДВС з поліцією почала зупиняти водіїв, які мають борги з комуналки, аліментів і штрафів

Політика 11:09, 15.10, 2021

Державна виконавча служба (ДВС) спільно з Міністерством внутрішніх справ (МВС) почала використовувати цифровий метод стягнень прямо на автодорогах, тобто безпосередньо у тих місцях, де буде зупинено транспортний засіб.

“За перші дні застосування цього інструменту на місці стягнуто 64 тис. грн аліментів, 39 тис. грн перераховано на користь держави (єдиний соціальний внесок). Крім того, виписано 17 тис. штрафів за порушення ПДР, вилучено 2 транспортних засоби”, – розповів про перші результати нововведення заступник міністра юстиції з питань ДВС Андрій Гайченко у себе в Facebook.

У ДВС зазначають, що багато подробиць такого експерименту поки «мають залишатися в секреті», включаючи навіть назву п’яти пілотних областей, тому що ДВС спільно з Міністерством внутрішніх справ виконують свою роботу, в якій «закладений конфлікт, і багато автомобілістів-боржників, знаючи, в якому регіоні він проходить, можуть вжити заходів для ще більшого невиявлення себе».

Пілотний проєкт вийде в рамки всеукраїнського вже до кінця 2021 року, і влада сподівається на те, що держава буде отримувати чималі кошти від стягнення штрафів і боргів з недбайливих автомобілістів.

Як відбувається стягнення коштів. Готівкою працівники ДВС борги і штрафи не стягують на місці. У них є документальні бланки з відповідними рахунками, на які боржник буде зобов’язаний перерахувати кошти.

Співробітники ДВС можуть отримувати дані моніторингу відео, зокрема, з камер системи “Безпечне місто” (за згодою влади на місцях), відстежувати та ідентифікувати транспортні засоби громадян, які перебувають у розшуку через невиконання своїх зобов’язань по сплаті боргів, у тому числі на користь держави, за:

  • спожиті житлово-комунальні послуги,
  • по аліментах,
  • інших категоріях виконавчих документів.

Головні новини Івано-Франківська і області у Телеграм

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: